За останні 3 роки аграрії отримали 13,3 мільярда держпідтримки

За останні 3 роки аграрії отримали 13,3 мільярда держпідтримки

Укрінформ
За останні 3 роки державну підтримку в галузі АПК отримали 19037 агропідприємств та сільгоспвиробників на суму 13,311 млрд гривень.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства на своєму сайті, передає Укрінформ.

На сайті Мінагрополітики з’явився новий дашборд, де в режимі реального часу відображаються всі дані за виплатами держпідтримки: програми, напрями, суми, кількість отримувачів, статистика за областями.

«Усе до кінцевого бенефіціара за останні три роки. Йдеться про більш ніж 13 млрд грн виплачених державних коштів – усе прозоро й доступно відображено за посиланням», - зазначив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

За його словами, цьогоріч понад 10 тисяч агропідприємств та 55 тисяч аграріїв отримали від держави 4,6 млрд грн.

«Ми застосували нові підходи і зробили основний акцент саме на малих та середніх с/г товаровиробниках. На галузях, які потребували ще більшої уваги від держави: тваринництві, садівництві, переробці с/г продукції, с/г машинобудування. Станом на зараз державна підтримка вичерпана на 100%», - сказав Лещенко.

Міністр повідомив, що фінансові обсяги держпідтримки наступного року зберігаються на рівні 2021-го.

«Ми працюватимемо над розширенням кредитування аграріїв, яке має сягати мінімум 100 млрд грн. Для цього запустимо у 2022-му Державний аграрний реєстр – електронну систему, яка відкриє всі дані про державну підтримку аграріям та допоможе зі ще більшою поінформованістю фермерів щодо нових програм та можливостей отримання коштів», - підкреслив урядовець.

Він зауважив, що агросектор показав найвищий рівень зростання за 11 місяців 2021 року в порівнянні з іншими галузями економіки й становить +16,7%.

«Агросектор продовжує залишатися локомотивом економіки, гарантом стабільної експортної виручки та продовольчої безпеки України та світу, осередком створення десятків тисяч робочих місць та мільярдних наповнень місцевих бюджетів. Стала аграрна політика дає можливість формувати рекордні показники врожайності, а також забезпечити більше 30 тисяч нових робочих місць у календарному році», - наголосив міністр.

Він акцентував, що в наступному році в пріоритеті залишаться переробка, тваринництво, садівництво та меліорація, адже саме в цих сферах створюється найбільша кількість робочих місць. До того ж вони є найбільш капіталомісткі з точки зору створення доданої вартості.

"Крім того, буде новий напрямок – агрострахування. Який допоможе аграріям більш впевнено здійснювати діяльність, не дивлячись на природні та фінансові негаразди. Новий напрям держпідтрмики як меліорація, вже дав можливість запустити пілотні проєкти в різних областях і буде масштабований після запуску об’єднання водокористувачів у 2022 році в Україні", - зазначив очільник Мінагрополітики.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-