Секретар РНБО прокоментував нові позовні вимоги до України у справі «Мотор Січі»
Про це він сказав на брифінгу після завершення засідання РНБО в четвер, 30 грудня, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«По "Мотор Січі"… Колеги, ми доволі спокійно до цього ставимося. Є розуміння, що там відбувалося. Ми ще раз наполягаємо, що якщо ці люди чемні й вони є чемними покупцями цих акцій, ви знаєте, що є санкція Ради національної безпеки та оборони, і те, що там кожного разу, скажімо так, відбуваються додаткові речі стосовно закидів, що нібито ми маємо їм щось сплачувати, треба розуміти, які були інвестиції, на які вони посилаються, яким чином тут має відношення Китай», - сказав Данілов, коментуючи ситуацію щодо збільшення позовних вимог до України у справі «Мотор Січі».
Він наголосив, що «ми особливо не турбуємося з цього приводу».
«Те, що на сьогодні роздмухується в деяких засобах масової інформації, в тому числі за кордоном, що нібито ми ... комусь щось винні, це треба почекати, не так все просто все це буде відбуватися. Окрім того, ми вважали і вважаємо, що там є слід певних наших сусідів, які мали велике бажання забрати технології, які є в нашої країни з виробництва безпосередньо двигунів на нашій «Мотор Січі», - зауважив секретар РНБО.
Раніше деякі ЗМІ повідомили, що китайські інвестори в «Мотор Січ» збільшили позовні вимоги до України до 4,6 млрд доларів і подали повний текст позову в арбітраж.
Україна запровадила обмежувальні заходи на три роки до громадянина Китаю Ван Цзін та трьох розташованих у Китаї компаній. Під санкції потрапила також компанія з Британських Віргінських островів.
8 січня Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів.
У січні Міністерство торгівлі США запровадило санкції проти китайської компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited, інвестора українського ПАТ "Мотор Січ". Глава відомства Вілбур Росс заявив, що Сполучені Штати хочуть попередити експортерів, що Skyrizon має тісні зв’язки з китайською армією.
На початку серпня 2020 року в групі DCH повідомили про початок партнерства з китайськими інвесторами, які представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited.
6 серпня АМКУ повідомив, що проведе оцінку продажу підприємства «Мотор Січ» на відповідність конкурентному законодавству.
4 вересня китайські інвестори ПАТ «Мотор Січ» подали до Міністерства юстиції претензійний документ - Notice of Investment Dispute про намір звернутися до міжнародного арбітражу для стягнення з держави Україна збитків у розмірі 3,5 млрд дол. До складу робочої групи з доарбітражного врегулювання входить і представник АМКУ.
У листопаді минулого року стало відомо, що китайські інвестори «Мотор Січі» найняли три юркомпанії для процесу проти України на $3,5 мільярди.