Нафта продовжує дорожчати після максимального стрибка з початку року напередодні
Як повідомляє Укрінформ, про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.
Вартість бареля березневої нафти Brent на 9:15 за Києвом становила $83,76 (+0,05%). Барель лютневої нафти WTI торгувався за $81,39 (+0,23%). Попередні торги з еталонів завершилися на рівні $83,72 і $81,22 відповідно.
Голова Федеральної резервної системи США Джером Пауелл заявив у вівторок, що економіка має витримати нинішній сплеск COVID-19 з «короткочасними» наслідками і ФРС готова до початку запровадження більш жорсткої грошово-кредитної політики.
Дані Американського інституту нафти (API), опубліковані у вівторок, показали слабкішу картину попиту на паливо з меншим скороченням запасів сирої нафти, ніж очікувалося, і більшим, ніж прогнозувалося, зростанням запасів бензину та дистилятів. Запаси сирої нафти впали у США на 1,1 млн бр. за тиждень, що закінчився 7 січня. Це менше, ніж очікували аналітики - 1,9 млн бр.
Запаси бензину зросли на 10,9 млн бр. за прогнозного зростання на 2,4 млн бр. Запаси дистилятів, включаючи дизельне та пічне паливо, зросли на 3 млн бр. порівняно з очікуваним збільшенням на 1,8 млн бр.
Підтримку ринку надав опублікований у вівторок Управлінням енергетичної інформації (EIA) США оновлений прогноз попиту на нафту. Згідно з документом, у 2022 р. показник зросте у США на 840 тис. бр./доб. (б/д) порівняно з минулим роком. Раніше очікувалося зростання на рівні 700 тис. б/д.
Водночас EIA скоротило свій прогноз нафтовидобутку, очікуючи, що у 2022 р. показник збільшиться на 640 тис. б/д. Раніше прогнозувалося зростання виробництва на 670 тис. б/д.