Єврокомісія внесла зміни до формату видачі ветеринарних сертифікатів
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Телеграмі.
Зазначається, що правки внесені у зв’язку із вступом у дію нової версії системи видачі ветеринарних сертифікатів державами - членами Європейського Союзу TRACES NT замість раніше діючої TRACES Classic.
Правки внесені до формату видачі: ветеринарного сертифіката для експорту термічно-обробленого молока та молочних продуктів з держав-членів Європейського Союзу в Україну; міжнародного сертифіката для експорту з Європейського Союзу в Україну желатину та/або колагену, призначеного для споживання людиною; міжнародного сертифіката для ввезення в Україну яєчних продуктів з Європейського Союзу; міжнародного сертифіката для ввезення в Україну м’яса птиці з Європейського Союзу.
У Держпродспоживслужбі зауважують, що у випадку видачі вищезазначених сертифікатів у паперовому вигляді (без використання системи TRACES), форми мають бути ідентичними до тих, які опубліковані на офіційному вебпорталі відомства, за винятком офіційної мови держави - члена ЄС.
Як повідомляв Укрінформ, у 2021 році експорт української агропродовольчої продукції до країн Європейського Союзу у грошовому вимірі збільшився на 33% порівняно із 2020 роком і сягнув 8,3 млрд дол.
У 2022 році річна квота на експорт меду , як і торік, була закрита в перших числах січня. Окрім меду, станом на 18 січня цього року повністю використано квартальну квоту на експорт м’яса птиці (частини) та курячих яєць.