Як запобігти загибелі бджіл: в Україні створили 1032 комісії

Як запобігти загибелі бджіл: в Україні створили 1032 комісії

Укрінформ
В Україні створено 1032 комісії, які мають встановлювати факти загибелі бджіл та ініціювати питання про покарання за неконтрольоване використання хімічних засобів і за отруєння бджіл. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зазначається, що такі комісії функціонують при кожній громаді. До їх складу входять: аграрії, бджолярі, фахівці Держпродспоживслужби, правоохоронці та представники органів місцевого самоврядування.

У Мінагрополітики 1 лютого відбулось засідання робочої групи щодо заходів профілактики отруєння бджіл. За його підсумками було визначено ряд завдань, які необхідно виконати для попередження та мінімізації випадків загибелі бджіл.

Зокрема, провести інформаційну кампанію з роз’ясненням вимог законодавства в ОТГ, напрацювати зміни до законодавства з метою створення сприятливого клімату для ведення діяльності у галузі бджільництва та продовжити співпрацю з Нацполіцією та Держпродспоживслужбою для недопущення порушень законодавства у частині застосування пестицидів та агрохімікатів.

Крім цього, було обговорено алгоритм взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади, обов’язковість дотримання всіх умов під час здійснення обробки полів засобами захисту рослин та питання відповідальності за неналежне використання аграріями агрохімікатів.

«Важливо, що ми проводимо нараду до початку активного льоту бджіл та до старту весняної посівної кампанії і оброблення полів. Наразі наша спільна ціль – забезпечити злагоджену взаємодію всіх учасників процесу, що дозволить запобігти випадкам отруєння та загибелі бджіл при застосуванні пестицидів для захисту рослин від шкідливих організмів», - наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Читайте також: Бджолярам нарахували 240 мільйонів гривень бюджетної дотації

Він додав, що стимулювання розвитку бджільництва сприяє збільшенню кількості пасік, простежуваності продукції бджільництва, підвищенню її якості та конкурентоспроможності на внутрішньому та зовнішньому ринках. Крім цього, галузь важлива для розвитку малого підприємництва.

Як повідомляв Укрінформ, Мінагрополітики продовжило на 2022 рік дію програми державної підтримки бджільництва, за якою пасічники можуть отримати по 200 грн за одну бджолосім’ю.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-