У НБУ розповіли, як вдалося стабілізувати гривню

У НБУ розповіли, як вдалося стабілізувати гривню

Укрінформ
Національному банку вдалося вгамувати валютні коливання та підвищений попит на іноземну валюту, НБУ і надалі дотримуватиметься принципів гнучкого курсоутворення.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у коментарі НБУ в Телеграмі.

"Підсумуємо робочий тиждень гарними новинами з валютного ринку.

Упродовж цих п’яти днів ситуація стабілізувалася у порівнянні з попередніми тижнями.

️З одного боку, вгамувався підвищений попит на валюту, що виник у минулі періоди через вплив психологічного чинника, зумовленого погіршенням інформаційного середовища.

З іншого, – зросла пропозиція валюти.

Читайте також: Ринок небанківських фінустанов за січень залишили 27 учасників - НБУ

Як наслідок, за тиждень гривня на міжбанківському валютному ринку зміцнилася до 28,11 грн/дол. США з 28,68 грн/дол. США на закритті міжбанку минулої п’ятниці", - йдеться у повідомленні.

В НБУ зауважили, що на відміну від попередніх шоків попит населення на валюту цього разу був помірним. Цього ж тижня вперше з початку року населення продавало валюти більше, ніж купувало.

"Національний банк України виходив на валютний ринок для згладжування надмірних коливань, але вже не з продажем валюти – як це було упродовж більшої частини січня, а з купівлею. Загалом за тиждень НБУ купив на валютному ринку 333,7 млн дол. США", - розповіли в Нацбанку.

Читайте також: Бізнесмени погіршили оцінки економічної діяльності своїх підприємств – НБУ

В НБУ запевнили, що Національний банк і надалі дотримуватиметься принципів гнучкого курсоутворення. "Ми стежимо за ситуацією на валютному ринку і за потреби проводитимемо інтервенції як з продажу, так і з купівлі валюти. Поточний обсяг міжнародних резервів та монетарний інструментарій НБУ дають змогу заспокоювати тимчасові сплески на ринку", - відзначили в НБУ.

Як повідомляв Укрінформ, за січень - грудень 2021 року банки отримали 77,5 млрд грн чистого прибутку, що є рекордним показником за останні роки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-