Світові ціни на пшеницю оновили рекордні показники 2008 року
Про це пише видання Bloomberg, передає Укрінформ.
Зазначається, що світ стикнувся з величезним браком пропозиції зерна, оскільки війна фактично припинила більше чверті світового експорту пшениці. На цьому тлі ціни на неї коливаються на рекордно високому рівні.
Так, чиказькі ф'ючерси впали до $12,02 ($277,9 за 1 т) за бушель ($277,9) після того, як піднялися до $13,63 ($315,1 за 1 т), що є найвищим показником за всю історію торгів.
До найвищого рівня з 2012 року наближається і торгівля кукурудзою, тоді як соєва та пальмова олія досягли рекордних показників.
«Глобальні ціни на продукти харчування вже є рекордними, а зростання цін на зерно та олію після російського вторгнення лише підвищить їх, штовхаючи все більше людей на голод і збільшуючи державні витрати на продовольчі субсидії. Стрибок цін викликав занепокоєння щодо продовольчої безпеки і викликав спогади про ситуацію десятирічної давнини, коли стрибки цін призвели до продовольчих бунтів у більш ніж 30 країнах», — пише видання.
Зазначається, що в березні міністри сільського господарства країн G7 організовують спеціальну зустріч, на якій планується обговорити вплив війни в Україні на глобальну продовольчу безпеку та способи стабілізації ринків.
Як повідомлялося, посівна кампанія 2022 року в Україні розпочнеться там, де це можливо з урахуванням бойових дій. Міністр аграрної політики Роман Лещенко підкреслив, що аграрії мають працювати.