До України прямує перша партія обладнання для тимчасового зберігання зерна

До України прямує перша партія обладнання для тимчасового зберігання зерна

Укрінформ
Перша партія рукавів для тимчасового зберігання збіжжя пливе до України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства з посиланням на заступника міністра Маркіяна Дмитрасевича.

«Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до урядів США, Канади, Великої Британії, ЄС із проханням надати Україні пристосування для тимчасового зберігання. Попередні результати є: перша партія уже пливе до України», - йдеться в повідомленні.

За словами Дмитрасевича, йдеться про так звані рукави для зберігання зерна, якими аграрії вже користувалися до війни. Вони мають вигляд довгих поліетиленових мішків, в які вміщується до 200 тис. тонн зерна, і які можна зберігати прямо на полях.

«Друга опція, яка застосовується в Канаді і США, – так звані тимчасові силоси, або зернові кільця. Це велике металеве кільце, яке кріпиться на звичайному майданчику, на поверхню стелиться спеціальний матеріал, який не пропускає вологи, а зверху він закривається спеціальним тентом, що зберігає зерно від впливу навколишнього середовища. Один такий силос приблизно вміщує 5 тис. тонн зернових», - пояснив заступник міністра.

Він також підкреслив, що багато фермерів, розуміючи майбутню проблему, вже закуповують такі рішення, насамперед, рукави для зберігання зерна.

Читайте також: Німецька залізниця з липня планує долучитися до експорту українського зерна

Окремо Дмитрасевич зауважив, що, з огляду на доволі проблематичні темпи експорту через блокування морських портів, дефіцит потужностей для зберігання врожаю до кінця року може сягати від 10 до 15 млн тонн.

Як повідомлялося, президент США Джо Байден під час виступу перед Американською федерацією праці та Конгресом промислових організацій заявив у середу, що Вашингтон разом із союзниками й партнерами працює над реалізацією альтернативної схеми вивезення експортного зерна з України залізницею, яка передбачає побудову тимчасових зерносховищ біля українських кордонів.

Цього року в ході весняно-польових робіт в Україні засіяно 13,4 млн га сільськогосподарських земель. За прогнозами, очікується отримати врожай у 60 млн тонн зернових та олійних культур.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-