На грошове утримання військовослужбовців йде 15% ВВП - Гетманцев
Про це сказав голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев в інтервʼю Українським новинам, передає Укрінформ.
Коментуючи питання про пропозиції урядовців зменшити відсоток перерозподілу ВВП через державний бюджет і позабюджетні фонди до 30%, а в перспективі до 20%, політик зауважив, що проблема не у красивій цифрі перерозподілу, а в ефективності використання зібраних коштів та у тому, за чий рахунок має відбутися ця реформа.
«Проста арифметика свідчить про те, що ми в мирний рік витрачаємо 14% на соціальні виплати, 6% на освіту, близько 4% на медицину, 6% на оборону, обслуговування боргу 2,6%. Ми не говоримо про капітальні видатки, про економічну діяльність, ЖКХ, культуру, суди тощо. І найголовніше – видатки на оборону. Тільки на грошове утримання складу ЗСУ йде 15% ВВП. Можливо, варто згадати приклад Ізраїлю, який до 90-х витрачав на оборону не менше 15% ВВП? Отже, арифметично виходить так, що хтось із різних соціальних груп має заплатити за «реформу», - прокоментував Гетманцев.
Тому, на його думку, пропозиції уряду зменшити відсоток перерозподілу ВВП на сьогодні не підкріплені реальними пропозиціями та розрахунками.
Як повідомляв раніше Укрінформ, уряд прагне до 2032 року рівень податкових вилучень з економіки знизити з 45 до 20%.
При цьому Міжнародний валютний фонд очікує, що обсяги виробництва в Україні впадуть нижче раніше прогнозованого рівня, до 25-30% за підсумками нинішнього року – через руйнування, людські й економічні втрати від війни.