Ціни на постачання товарів для сфери оборони переглядатимуться в разі істотних змін у економіці

Ціни на постачання товарів для сфери оборони переглядатимуться в разі істотних змін у економіці

Укрінформ
Ціни на постачання товарів та послуг для сектору безпеки й оборони тепер переглядатимуться в разі істотних змін економічних умов.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

"Ціни на постачання товарів та послуг для сектору безпеки й оборони відтепер переглядатимуться в разі істотних змін економічних умов. Таких як курс валют, індекс споживчої інфляції, оновлення податкового законодавства тощо", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Мінекономіки забронювало вже понад 700 тисяч військовозобов’язаних

Відповідне рішення, розроблене спільно Міністерством оборони та Міністерством економіки України, Уряд ухвалив на засіданні 4 жовтня 2022 року з доопрацюванням. Наразі документ доопрацьовано і 12 жовтня підписано Прем'єр-міністром.

«Забезпечення стабільного та своєчасного постачання товарів і послуг для потреб української армії - ключове завдання Уряду в умовах війни. Кабінет Міністрів України суттєво розширив перелік підстав для перегляду цін за контрактами за державні кошти для сектору безпеки та оборони. Зокрема, коригування цін відбуватиметься в разі зміни податкових ставок, суттєвих курсових коливань та зростання інфляції. Таким чином, бізнес матиме можливість планувати на коротко- та середньострокову перспективу і буде більш захищеним від обставин непереборної сили», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зміни передбачають, що у період воєнного стану договірні ціни на постачання товарів, виконання робіт та надання послуг для сектору безпеки й оборони можуть переглядатися в разі зміни: ставок податків і зборів, пільг з оподаткування і т. ін., індексу споживчих цін, курсу іноземної валюти, біржових котирувань, регульованих цін (тарифів) та середньозважених цін на електроенергію на ринку «на добу наперед», що застосовуються в державному контракті (договорі).

Читайте також: Мінекономіки закликає партнерів посилювати санкційний тиск на росію

Ціни переглядатимуться пропорційно до зміни фінансового навантаження на учасника контракту. Також істотні умови контракту можуть змінюватися у разі подовження строків дії контракту, передачі товару, виконання робіт чи надання послуг. Ця умова діятиме лише за наявності документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили подовження, зокрема затримки фінансування витрат замовника. І в цьому випадку зміни не повинні призводити до збільшення суми, визначеної в держконтракті чи договорі.

Як повідомляв Укрінформ, на початку квітня Верховна Рада звільнила від оподаткування митними платежами операції із ввезення товарів для правоохоронних органів, Міноборони України, ЗСУ та інших військових формувань.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-