Аграрії Житомирщини завершили збір ранніх зернових і зернобобових культур

Аграрії Житомирщини завершили збір ранніх зернових і зернобобових культур

Укрінформ
Аграрії Житомирської області успішно завершили збір ранніх зернових і зернобобових культур, намолотивши 869,2 тис. тонн зерна.

Про це повідомляється на сайті Житомирської ОВА, передає Укрінформ.

“Згідно з оперативними даними усіма категоріями господарств ранні зернові та зернобобові культури обмолочено на площі 202,4 тис. га, що становить 100% до прогнозованих площ, намолочено 869,2 тис. тонн зерна (+9,1 тис. тонн до минулого року) при середній урожайності 42,9 ц/га (+5,4 ц/га до минулого року)”, - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Україна не піде на поступки щодо експорту зерна до ЄС – Стефанішина

Зазначається, що результати збору озимої і ярої пшениці були вражаючими. Обмолочено на площі 133,2 тис. га, намолочено 641,0 тис. тонн (+9,7 тис. тонн до минулого року) зерна. Середня урожайність пшениці сягнула 48,1 ц/га (+7,7 ц/га).

Валовий збір озимого і ярого ячменю становить 113,1 тис. тонн, зібрано з площі 28,1 тис. га, з середньою урожайністю 40,2 ц/га.

Жита зібрано на площі 11,1 тис. га, намолочено 35,2 тис. тонн зерна з середньою урожайністю 31,7 ц/га, що майже на рівні показника минулого року.

Успішні результати також були в області з вирощування вівса. Збір з площі 27,0 тис. га становить 72,3 тис. тонн зерна, з урожайністю 26,8 ц/га, що дорівнює показникам попереднього року.

Читайте також: Президент підписав закон про передачу державних сільськогосподарських земель в оренду

Зафіксовано позитивну динаміку у вирощуванні гороху та технічних культур. Горох був обмолочений на площі 3,0 тис. га, намолочено 7,6 тис. тонн зерна, що на 4,1 тис. тонн більше, ніж торік.

Озимого і ярого ріпаку зібрано на площі 39,9 тис. га, намолочено 117,7 тис. тонн насіння, при середній урожайності 29,5 ц/га.

В ОВА наголосили, що попри війну, аграрії Житомирщини демонструють стабільність і розвиток.

Як повідомляв Укрінформ, виростивши в умовах війни непоганий урожай, селяни сподіваються, що його вдасться продати й на експорт.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-