Зростання ВВП цьогоріч прогнозується на рівні 4,7% - Марченко
Як передає Укрінформ, про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко на зустрічі фінансового блоку G7, повідомляє пресслужба Мінфіну.
Під час свого виступу міністр фінансів поінформував про поточний стан економіки України, потребу у зовнішньому фінансуванні на наступний рік, у тому числі на соціальний захист та гуманітарну допомогу.
“Економіка України демонструє стійкість протягом поточного року. Прогнозується зростання ВВП до 4,7%. Інфляція знижується швидше, ніж очікувалось, до 7,1% у вересні 2023 з 26,6% у 2022 році. Внутрішні запозичення перевищили план і вже сягають понад 11 млрд доларів США з початку року. Завдячуючи нашим партнерам, міжнародна фінансова підтримка ритмічна та передбачувана, загальний обсяг якої – 33,8 млрд доларів США у 2023 році”, — зазначив Марченко.
Він наголосив, що невизначеність, спровокована війною, зберігається. Потужна зовнішня підтримка продовжує залишатися життєво необхідною для України. А забезпечення своєчасного виконання бюджету є важливою передумовою для підтримки населення та протистояння агресору.
Щодо 2024 року, міністр фінансів зазначив, що бюджет-2024 передбачає акумулювання максимальних ресурсів на сектор безпеки і оборони, з видатками на рівні поточного року, а також створення умов для розвитку вітчизняного ОПК. Водночас передбачено збільшення видатків на соціальний захист та гуманітарну допомогу, оскільки підтримка українців – важливий пріоритет Уряду України. Дефіцит ДБУ прогнозується у розмірі 42,9 млрд доларів США.
“Я надзвичайно вдячний партнерам за запевнення у збереженні підтримки на наступний рік. Ми вже маємо низку домовленостей із такими країнами як Японія, Великобританія. Також Україна та ЄС активно працюють над створенням Ukraine Facility на 2024-2027 роки загальним обсягом 50 млрд євро. Виконання Україною умов, визначених у співпраці з МВФ, дозволить Україні отримати 5,4 млрд доларів США у рамках програми EFF у наступному році. Проте, навіть враховуючи всі ці зобов’язання, дефіцит залишається на високому рівні”, — додав Марченко.
Як повідомляв Укрінформ, у Марокко 9 жовтня стартували Щорічні збори МВФ і Світового банку. Серед найважливіших тем - вплив російської війни на глобальну економіку, продовження фінансової підтримки України, виклики для продовольчої безпеки.