В Україні стартував Тиждень енергоефективності
Про це розповіла президентка Громадської спілки «Бізнес за партнерство» Жанна Пацьора під час пресконференції в Укрінформі.
"Наша програма тижня енергоефективності 2023 включає ряд ключових заходів. Ми проведемо форум енергоменеджерів, де обговоримо найновіші тенденції та виклики у сфері енергоменеджменту. Також заплановане проведення конференції з енергоефективної дипломатії, яка зосередиться на розвитку міжнародного співробітництва. Завершиться тиждень стратегічною сесією, де експерти галузі визначать перспективи та цілі у сфері енергоефективності на 2024 рік", - сказала вона.
Пацьора зазначила, що у спілці планують проводити Тиждень енергоефективності в Україні щорічно.
Перша заступниця голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Марія Малая додала, що заходи, які заплановані на цей тиждень є дуже важливими та визначальними для реалізації стратегії з впровадження енергоефективновсті в Україні. Зокрема, передбачається, що на цих подіях обговорюватимуть питання більш ефективного споживання та генерації енергитики, а також декарбонізації. Обговорення відбуватимуться за участі бізнесу, громадськості, державних інституцій та міжнародних організацій.
Тиждень енергоефективності в Україні триватиме з 11 по 15 грудня 2023 року у межах проєкту "Енергоефективність 2.0: Національна платформа діалогу" (EE-JUMP II) за підтримки проєкту "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні", що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit, GIZ)за дорученням уряду Німеччини та співфінансування уряду Швейцарії.
Також свою підтримку надають Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів України 1 травня 2023 року схвалив Енергетичну стратегію України до 2050 року. Стратегією передбачено досягнення Україною вуглецевої нейтральності енергетичного сектору до 2050 року.
Президент України Володимир Зеленський 3 травня 2023 року підписав закон, який дозволить в Україні створити Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації.