Про закриття кордонів не йшлося - Качка щодо перемовин з польськими міністрами

Про закриття кордонів не йшлося - Качка щодо перемовин з польськими міністрами

Укрінформ
Порозуміння між Україною та Польщею щодо розблокування кордонів і водночас урахування інтересів фермерів знайти непросто, але можливо.

Про це заявив заступник міністра економіки - Торговий представник України Тарас Качка у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Чотири години дуже насичених переговорів з міністрами розвитку і технології Польщі Кшиштофом Гетьманом і сільського господарства Польщі Чеславом Секерським. <...> Ми змогли знайти спільну мову і працюємо над конструктивним рішенням, як розблокувати кордон і врахувати інтереси фермерів Польщі і України. Це не просто, але можливо", - повідомив Качка.

На його думку, ті підходи, які запропонував Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на польсько-українському кордоні, є важливими для побудови можливого порозуміння.

"За всі 4 години переговорів опція закриття кордону не згадувалась. Як досить чітко сказав премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск, це було б дуже болісним рішенням для наших економік. Припинити навіть на день торгівлю, яка в річних параметрах становить 11,7 млрд доларів (а за польською статистикою навіть більше) - це надто болісно. Не кажучи вже про транзит, який є життєво важливим для України", - зауважив заступник міністра економіки.

Деталей переговорів він не навів, але запевнив, що "конструктивне рішення можливе".

Заступник міністра закликав "повністю і уважно" прочитати заяву Туска - з усіма елементами риторики і пунктуації.

"Новинні заголовки можуть ввести в оману", - застеріг Качка.

Як повідомлялось, ліміти на ввезення до Польщі агропродукції з України, які пропонує Брюссель і Київ, для Варшави є “неприйнятними”. Польща веде з українською стороною діалог про тимчасове закриття кордону, повне закриття товарообміну, хоча це також б’є по Польщі.

Про це заявив глава польського уряду Дональд Туск під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гар Стьоре у Варшаві 28 лютого.

Читайте також: Блокування кордонів з Польщею: ситуація та перспективи розв’язання

Польські фермери, які 27 лютого протестували у Варшаві проти європейського "зеленого" курсу і напливу української агропродукції на внутрішній ринок, планують знову вийти на протест у польській столиці 6 березня.

З 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту фермерів на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску. Головними вимогами протестувальників є заборона імпорту української агропродукції і відмова Польщі від європейського "зеленого" курсу.

За цей час сталося п'ять випадків висипання українських агрокультур із вантажних вагонів на колії чи з вантажівок на дороги.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-