Дисбаланс попиту і пропозиції на валюту спричинив у травні послаблення курсу - НБУ
Про це на брифінгу сказав заступник голови Національного банку України Юрій Гелетій, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Завдяки відновленню ритмічності надходження міжнародної допомоги уряд отримав можливість використовувати цю валюту. Власне, у травні збільшились бюджетні видатки, в тому числі активно проводились авансові платежі з закупівлі окремих груп товарів. Закінчився період, коли було накладання двох граничних строків розрахунків за експорт аграрної продукції - це 90 та 180 днів. Це вплинуло на пропозицію. Також, додатковий вплив сформувався за рахунок проведеної нами валютної лібералізації. Тому збільшення попиту з одного боку, і зменшення пропозиції валюти з іншого, вплинуло на певне послаблення курсу у травні, хоча в червні ми бачили, що курс зміцнювався", - сказав Гелетій.
Він запевнив, що Нацбанк залишається активним гравцем на ринку для згладжування курсових коливань, та нагадав, що курс може коливатись, як в сторону ревальвації, так і девальвації.
Як повідомлялось, Національний банк України ухвалив рішення з 3 жовтня 2023 року перейти до режиму керованої гнучкості обмінного курсу. Фіксований курс 36,5686 грн за долар США діяв в Україні з кінця липня 2022 року до 3 жовтня 2023 року.
У травні 2024 року офіційний курс, що встановлюється Національним банком перетнув позначку у 40 грн за долар.