Потужність економіки України є не загрозою для ринку ЄС, а його глобальним активом - Стефанішина

Потужність економіки України є не загрозою для ринку ЄС, а його глобальним активом - Стефанішина

Укрінформ
Сільськогосподарський та промисловий потенціал України, який викликає певну пересторогу у деяких європейських країн, насправді не є загрозою для європейського Єдиного ринку, він є величезним геополітичним активом для усього ЄС.

Про це у понеділок у Брюсселі під час дискусії в рамках Центру Європейської Політики (EPC) заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністерка юстиції України Ольга Стефанішина.

Саме так вона відповіла на запитання кореспондента Укрінформу, яким чином є можливим під час міждержавних переговорів про входження України до ЄС запобігти сприйняттю величезного аграрного і промислового потенціалу України як загрози та нового конкурента на Єдиному ринку ЄС, та використати цей потенціал на користь для усього Європейського Союзу.

«Ми вивчили досвід наших сусідніх країн (щодо входження до ЄС), його добрі та слабкі сторони. Ми знаємо, що нам доведеться будувати спільний ринок з тими країнами, які були вимушені виборювати свою частку на спільному ринку ЄС два десятки років тому. Наші сусіди, найбільш дружні до нас країни, завершили таку боротьбу лише нещодавно. І тут на ринку з’являється ще один потужний гравець… Добра новина у тому, що ми знаємо про це, і це добрий матеріал, щоб з ним працювати», - зауважила Ольга Стефанішина.

Вона наголосила, що наразі Україна не використовує будь-які «конвенційні» економічні інструменти у вирішенні такої ситуації. Україна дійсно має величезний потенціал, наприклад, у кораблебудуванні та в інших секторах промисловості, у сільському господарстві тощо. Але цей потенціал наразі неможливо розвивати так, як Україна могла б, особливо в умовах війни. З іншого боку, важко собі уявити, що певні суперечності на ринку ЄС можуть спричинити більший тиск на українську економіку, ніж російська агресія.

«Війна і блокада Чорного моря продемонстрували, наскільки великим є вплив України для глобальної продовольчої безпеки. І це величезний геополітичний актив для Європейського Союзу. Тож ми маємо фокусуватися на цьому впливі та розвивати його, а не намагатися його зменшити. Тому що це дійсно величезний геополітичний інструмент для ЄС у глобальному вимірі», - зазначила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністерка юстиції України.

Читайте також: Повноцінне приєднання України до Робочої групи ОЕСР буде індикатором успішності змін у країні - Стефанішина

«Я вважаю, що все, що відповідатиме досягненню такої цілі, має бути розвинуто. Нова Єврокомісія має відпрацювати власну політику у цьому сенсі. Сподіваюся, це той наратив, який дійсно працює на користь обох сторін», - додала Ольга Стефанішина.

Як вже повідомляв Укрінформ, віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністерка юстиції України Ольга Стефанішина розпочала візит до Брюсселя. У вівторок розпочнуться триденні переговори між Україною і Єврокомісією щодо входження до ЄС. Перший раунд переговорів буде присвячений розділу фундаментальних прав, дотримання яких є передумовою для входження країни до ЄС. Успіх першого раунду визначить динаміку усього переговорного процесу з Україною щодо розширення ЄС на 2024-2025 роки.

Фото: Василь Короткий, Укрінформ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-