Нафта продовжує дорожчати

Нафта продовжує дорожчати

Укрінформ
Ціни на нафту продовжили зростання у п’ятницю, 22 листопада, наближаючись до тижневого зростання більш як на 4% на тлі посилення війни в Україні та заяви президента РФ про глобальний конфлікт.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ціни на нафту марки Brent подорожчали на 10 центів, або 0,1%, до 74,33 долара за барель. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate зросли на 13 центів, або 0,2%, до 70,23 долара за барель.

Обидва контракти збільшилися на 2% у четвер і можуть мати приріст понад 4% цього тижня, що є найсильнішим тижневим показником з кінця вересня, оскільки Москва посилила свій наступ на Україну після того, як США та Британія дозволили Києву вдарити по Росії своєю зброєю.

У четвер президент РФ заявив, що він запустив балістичну ракету по Україні та попередив про глобальний конфлікт, що підвищує ризик припинення поставок нафти з одного з найбільших у світі виробників.

Цього місяця Росія заявила, що виробляє близько 9 мільйонів барелів нафти на добу, навіть враховуючи зниження видобутку після заборони на імпорт, пов’язаної з її вторгненням в Україну, і обмеження поставок групою виробників ОПЕК+.

Україна використовувала безпілотники для націлювання на російську нафтову інфраструктуру, зокрема у червні, коли вона застосувала ударні дрони далекого радіусу дії для ударів по чотирьох російських нафтопереробних заводах.

Читайте також: Росія в обмін на військову допомогу передала Північній Кореї мільйон барелів нафти - BBC

Збільшення запасів нафти та бензину в США і прогнози щодо надлишку пропозиції наступного року обмежили зростання цін.

Деякі аналітики прогнозують чергове зростання запасів нафти в США наступного тижня.

«Наступного тижня ми очікуємо відновлення виробництва, а також активності нафтопереробних заводів у США, що матиме негативні наслідки як для сирої, так і для ключових продуктів», - сказав Джим Ріттербуш з Ritterbusch and Associates у Флориді.

Китай тим часом оголосив у четвер про політичні заходи для стимулювання торгівлі, включаючи підтримку імпорту енергоносіїв, на тлі занепокоєння щодо погроз Трампа ввести мита.

Фото: Shutterstock

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-