Пацієнтів із прифронтових територій Донеччини консультують дистанційно
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, повідомляє Укрінформ.
"Після початку повномасштабної війни десятки тисяч українців втратили повноцінний доступ до медичної допомоги. Так, наприклад, можливість отримати консультацію лікаря-спеціаліста сьогодні не завжди є доступною для пацієнтів, які проживають на прифронтових територіях. Втім, сучасні технології дозволяють долати барʼєри війни та зближують лікарів і пацієнтів. Прикладом є досвід застосування телемедицини в одному з найбільших медичних закладів Донеччини – Обласному медичному обʼєднанні міста Краматорська", - йдеться у повідомленні.
Як зазначають в МОЗ, сьогодні в обʼєднання входить Центр сучасної онкології, Центр нефрології та діалізу, Центр кардіохірургії, Діагностичний центр та допоміжні служби. До початку повномасштабної війни у зоні обслуговування закладу мешкало близько мільйона українців з Донецької, Луганської та Харківської областей. Тепер же лікарня охоплює близько 350 тисяч пацієнтів, які залишилися проживати у регіоні.
У березні минулого року в рамках гуманітарної допомоги Україні медичне обʼєднання Краматорська отримало пристрій віртуальної присутності – робот Teladoc, а також доступ до телемедичної платформи Solo, яка забезпечує віддалені консультації пацієнта з лікарем.
Відтоді обʼєднання почало активно розгортати телемедичну мережу. А вже з липня минулого року рішення було інтегроване у медичному закладі Словʼянська.
Головний запит серед пацієнтів – консультації з лікарями-спеціалістами – ревматологом, ендокринологом, кардіологом, судинним хірургом, онкологом, гематологом, урологом, нефрологом та іншими.
Велика частина спеціалістів обʼєднання з початком воєнних дій у регіоні переїхали до Львова, Стрия, Києва, Харкова та інших міст, проте продовжують надавати медичну допомогу своїм пацієнтам попри сотні кілометрів відстані. Крім того, заклад розширює свою телемедичну мережу та залучає й інших спеціалістів, доступ до яких за місцем проживання пацієнта є практично неможливим.
В МОЗ зауважили, що 100% дистанційних консультацій, які проводяться на базі медичного обʼєднання Краматорська через Teladoc, фіксуються в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) через медичну інформаційну систему – за це відповідає окремий відділ у закладі. Надалі пацієнт може продовжити лікування з іншим лікарем, в іншому місті, при цьому історія його візитів буде відображатися в електронній медичній картці пацієнта.
Впровадження телемедичної платформи Teladoc у закладах охорони здоровʼя України здійснюється Міністерством охорони здоровʼя України за підтримки проєкту USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні» (LHSS).
Як повідомляв Укрінформ, у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору та послуг в Україні понад 2 тисячі медичних закладів під’єднані до швидкісного інтернету.