Посли, які відвідали Донбас із Зеленським, поділилися враженнями у соцмережах
Про свої враження від поїздки дипломати розповіли у Твіттері, повідомляє Укрінформ.
"Тимчасовий повірений у справах США Крістіан Квін разом з Володимиром Зеленським та послами Німеччини, Франції, Великої Британії, Канади й Швеції побувала поблизу лінії зіткнення, щоб почути, як російські снайпери та очолювані Росією сили намагаються спровокувати українських захисників. США підтримують Україну", - зазначили в посольстві США.
CDA Kvien joined President @ZelenskyyUa & ambassadors from 🇩🇪, 🇫🇷, 🇬🇧, 🇨🇦 and 🇸🇪 near the line of contact to hear how Russia’s snipers and Russia-led forces attempt to provoke Ukrainian defenders. The U.S. stands with Ukraine. #PartnerStrong pic.twitter.com/gj9UrAgvXE
— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) February 11, 2021
У свою чергу посол Франції в Україні Етьєн де Понсен розповів, що дипломати разом з українським президентом провели весь день біля лінії зіткнення.
With President Zelensky we spent the whole day to the Line of contact. Full mobilization of 🇫🇷 to unblock the #Donbas negotiations within the framework of the Normandy format and the Minsk process. #Peace must return in 🇺🇦 https://t.co/y1RWzXbAMs
— Etienne de Poncins (@EdePoncins) February 11, 2021
"Повна мобілізація Франції, щоб розблокувати переговори по Донбасу в рамках нормандського формату і Мінського процесу. Мир повинен повернутися в Україну", - підкреслив він.
"Великою честю було відвідати схід разом з колегами-послами Швеції, Франції, Німеччини та США, щоб послухати розповіді українських військових про їхній щоденний досвід режиму припинення вогню та випадки його порушення", - написала посол Великої Британії в Україні Мелінда Сімонс.
Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза зауважила, що зустрічі дипломатів з військовими в Авдіївці та інших місцях дали розуміння щодо динаміки режиму припинення вогню.
"Канада підтримує його продовження та військових, які його забезпечують. Вони і ми знаємо, що це єдиний шлях до миру", - написала Ґаладза.
У свою чергу посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг назвав "дуже цінним брифінг української влади" про нинішні виклики режиму припинення вогню на Донбасі.
Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен нагадала, що в день перебування Президента та дипломатів була шоста річниця початку переговорів у Мінську (так званого Мінська-2 - ред.) та висловила співчуття рідним загиблого від кулі ворожого снайпера українського воїна (станом на момент перебування послів на Донеччині загинув один український військовослужбовець, пізніше увечері загинув ще один боєць - ред.).
«Мінські домовленості, як сказав Володимир Зеленський, – це єдиний шлях мирного врегулювання цієї війни. Чи це може бути скоро? Ми не знаємо. Але ми дуже активно над цим працюємо і в Берліні, і в Парижі. Сподіваюсь, що ми побачимо кінець цієї війни», - цитують Фельдгузен в Офісі Президента.
Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський у четвер разом із послами провідних країн перебував з робочою поїздкою на Донеччині.
За минулу добу, 11 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано п’ять порушень режиму припинення вогню, загинули двоє українських військовослужбовців.
Фото: Офіс Президента / U.S. Embassy Kyiv