Подоляк розповів, як проходять переговори з РФ
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу із посиланнями на брифінг за участю Подоляка.
«Позиція Російської Федерації жорстка. Зрозуміло, якби вона була в них м'яка, вони б не нападали на Україну, але позиція Верховного головнокомандувача України та України загалом теж жорстка, тому переговори будуть іти тяжко, але вони будуть іти», — зазначив він.
Подоляк зазначив, по-перше, наразі позиція України підсилена західними партнерами. По-друге, Президент Володимир Зеленський точно не піде на жодні поступки, які можуть якимось чином принизити боротьбу, яка ведеться в Україні за її територіальну цілісність і свободу. За словами радника керівника ОП, глава Української держави чітко розуміє межі, на які українська делегація може піти в переговорах із російською, а на які не може.
По-третє, Подоляк додав, що члени делегації розуміють психологічний стан своїх співрозмовників, а також їхні цілі, інтелектуальні засади, на які вони спираються, тобто, що розуміють про Україну, а що ні. «Нам, в принципі, доволі комфортно працювати, розуміючи мотиви російської сторони. Ми не просто знаходимося на переговорах і слухаємо їх. Ми розуміємо, куди вони хочуть зайти, чому вони так думають, яка в них мотивація», – зазначив він.
Як повідомляв Укрінформ, 3 березня відбувся другий раунд переговорів між українською та російською делегаціями.
За словами радника керівника ОП Михайла Подоляка, українська делегація не досягла у переговорах з російською делегацією тих результатів, на які сподівалася. Водночас сторони досягли розуміння про спільне забезпечення гуманітарних коридорів для евакуації мирного цивільного населення, а також для доставки медикаментів та продуктів харчування до місць найзапекліших боїв з можливістю тимчасового припинення вогню на період, коли буде здійснюватися евакуація в секторах, де вона проводиться.
28 лютого українська та російська делегації провели перший раунд переговорів у Білорусі та поїхали до своїх столиць для консультацій щодо подальших рішень. Як зазначав Подоляк, переговори між делегаціями були важкими, але без будь-яких обов'язкових ультиматумів.