Європерспектива для України: Науседа каже, що ЄС працюватиме над більш сильними формулюваннями
Про це 11 березня перед початком роботи другого дня європейського саміту у Франції заявив президент Литовської республіки Гітанас Науседа, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Я думаю, що це надсилає сигнал, який зараз є дуже необхідним для наших друзів і партнерів, для українців. Це послання, що ми готові надати перспективу, започаткувати процес. Я думаю, що це є важливим для них просто зараз. Я мав можливість обговорити це питання з Президентом Володимиром Зеленським багато разів, і він просив мене зробити все, що можливо, з метою надати народу України надію. Ця надія пов’язана з Європейським Союзом», – сказав лідер Литви.
Він зауважив, що українці зараз воюють за власну свободу, але для них є важливим також знати, що вони воюють за своє майбутнє у Європі.
«Ми зробили це. Безумовно, формулювання могли б бути більш сильними. Але політика є справою компромісу, і ми досягли цього компромісу вчора. Я б хотів, щоб Україна отримала статус кандидата зараз, і це була програма-максимум. Було неможливим виконати її сьогодні, але, ймовірно, ми повернемося до цього питання згодом», – зазначив Науседа.
Він зауважив, що аргументи країн, які обережно ставляться до такого негайного рішення щодо статусу країни-кандидата для України, мають, переважно, внутрішню природу. Деякі з цих країн країни мають власний порядок денний, власну громадську думку і мають це враховувати. Ймовірно, за його словами, може бути зроблено більше у цьому сенсі.
«Є легкий наліт розчарування, але, переконаний, ми зробили дуже важливий крок. Ми рухаємося вперед. Це дуже важливо. Ми не стоїмо на місті, ми не повертаємося назад, ми рухаємося вперед», – додав президент Литви.
Як повідомлялося, учасники засідання неформальної Європейської Ради, що розпочалася 10 березня у французькому Версалі та продовжується сьогодні, в ніч на п’ятницю дійшли згоди навколо підсумкової декларації, яка доручає Єврокомісії надати думку щодо заявки України на членство в ЄС, що є початком формальної процедури прийому нових членів за чинним законодавством Євросоюзу. Таке ж доручення лідери ЄС дали для Єврокомісії стосовно заявок на членство від ще двох країн «асоційованого тріо» – від Молдови та Грузії.
Президент рф путін 24 лютого 2022 року оголосив війну Україні, й розпочав масштабне вторгнення. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію. Українські Збройні сили, підрозділи територіальної оброни відбивають напад ворога та завдають йому важких втрат. Російський агресор зустрічає запеклий спротив від усього українського суспільства.
Європейський Союз застосував потужний пакет санкцій проти росії, як країни-агресора, міжнародна ізоляція якої посилюється з кожним днем. Міжнародний кримінальний суд розпочав документування та розслідування воєнних злочинів росії в Україні.
Фото: lrp.lt