ООН має припинити фінансувати війну через закупівлю товарів та послуг у рф - Кислиця
Як передає Укрінформ, про це повідомляє CBS News.
Україна звернулася до керівництва ООН із проханням «негайно призупинити співпрацю ООН з росією щодо неосновних закупівель», проте отримала незадовільну відповідь.
«Якщо ви купуєте товари та послуги в російських компаній, ви підтримуєте їхні воєнні зусилля», - заявив Кислиця виданню.
З 2014 року, коли путін розпочав своє перше вторгнення в Україну, ООН витратила на російські товари та послуги щонайменше 2,5 млрд доларів. Тільки за 2020-й (останній рік, за який є дані) закупівлі ООН у росії обчислювалися 272 млн доларів. На ці гроші купується широкий спектр товарів – від продовольства для гуманітарної допомоги до вертольотів для місій з підтримання миру.
В офіційному листі, надісланому керівництву ООН у березні, делегація України попросила «негайно призупинити всі неосновні закупівлі ООН в рф».
За словами речника Генсека Стефана Дюжарріка, ООН відповіла на лист, пояснивши, що закупівлі ООН визначаються «на основі найкращого співвідношення ціни та якості, справедливості, чесності й прозорості, а також ефективної міжнародної конкуренції», і що решта чинників до уваги не беруться.
Дюжаррік сказав, що порядок витрачання коштів ООН встановлено Генеральною Асамблеєю, і для його зміни потрібна нова резолюція ГА. Водночас Кислиця зазначив CBS News, що відповідь ООН була «незадовільною з політичного погляду й сумнівною – з морального».
У неділю шість колишніх українських дипломатів, включаючи ексдиректора із закупівель ООН та експослів, також надіслали лист із закликом до ООН припинити всі закупівлі в Росії.
«Припиніть фінансувати російську агресію через економічні можливості ООН», - ідеться в листі, отриманому ексклюзивно CBS News.
Автори листа вказують на голосування Генеральної Асамблеї минулого тижня за усунення Росії з Ради з прав людини ООН. «Коли є політична воля, є можливість вчинити правильно», - написали вони.
Згадавши суму, яку ООН заплатила Росії за товари та послуги після вторгнення путіна у 2014 році, ексдипломати зазначають: «На тлі глобальних економічних санкцій така «щедрість» викликає подив».
У листі наголошується, що в той час, як Євросоюз запроваджує санкції проти російської авіації у зв'язку з війною в Україні, «Секретаріат ООН продовжує розробляти нові замовлення російським підрядникам».
Кислиця підтвердив кореспондентові Укрінформу, що надсилав такий лист керівництву ООН.
Як повідомлялося, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію. Країна дає відсіч російським загарбникам.