Україна має право почути чітку позицію КНР щодо вторгнення росії – асоціація китаєзнавців
Як передає Укрінформ, про це йдеться у зверненні асоціації.
Українські китаєзнавці акцентували, що після російського вторгнення 24 лютого Україна платить високу ціну за своє прагнення до свободи та незалежності. Російські агресори фактично стерли з землі півмільйонний Маріуполь та десятки інших міст і сіл України. Після звільнення від загарбників тимчасово окупованих територій України всьому світу відкрилася страшна картина масштабних злочинів, скоєних російськими військовими проти мирного населення України.
«Китайська Народна Республіка протягом багатьох років виступала проти світового гегемонізму, засуджувала будь-які прояви агресії та виступала за мир у всьому світі. Сьогодні, коли Україна є жертвою російської гегемонії та військової агресії, у Китаї лунають голоси, які виправдовують гегемонію та агресію. Україна має право вимагати від Китаю висловити чітке ставлення до російської гегемонії та агресії», – заявили в Українській асоціації китаєзнавців.
Члени асоціації з прикрістю констатували, що в Україні практично не лунає голос посла КНР, тоді як Київ відвідують прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, прем’єр-міністри Австрії, Польщі, Словенії та високопосадовці низки інших країн.
Українські китаєзнавці також зауважили, що кремлівська пропаганда заперечує численні злочини, скоєні в Україні російськими військовими.
«Українці мають право запитати: як би поставилися китайці до того, що «Нанкінську різанину» 1937 року назвали б фейком? Можливо, китайська громадськість була б краще обізнана із реальною ситуацією в Україні якщо б із початком війни не була згорнута діяльність китайських ЗМІ в Україні. Звільнену Бучу вже відвідали десятки іноземних журналістів, проте, на жаль, жодного китайського журналіста там не було», – констатували в асоціації.
Українські китаєзнавці також звернули увагу на те, що 11 квітня 2022 року газета «Женьмінь жибао» написала: «Нинішня українська криза є результатом гри в геополітичні шахи, де США, виступаючи головним шахістом, за допомогою пішака у вигляді України, крок за кроком посилюють пресинг на Росію».
«У зв’язку з цим постає питання: з якого моменту КНР вважає свого стратегічного партнера «пішаком у чужій грі»? Зі свого боку, вважаємо важливим роз’яснити, що «українська криза» виникла внаслідок прямої збройної агресії Росії проти України. Українці називають це справедливою війною за свободу та незалежність», – наголосили в Української асоціації китаєзнавців.
Насамкінець українські китаєзнавці висловили надію, що наразі, коли на Донбасі розгортається битва за майбутнє України, яка стане поворотним пунктом в історії всього людства, Китайська Народна Республіка буде вірна Українсько-китайському договору про дружбу та співпрацю, численним двостороннім деклараціям та заяві інформаційного агенства «Сіньхуа» від 5 грудня 1994 року про надання КНР Україні гарантій безпеки у зв’язку з відмовою України від третього ядерного арсеналу у світі.
«Ми сподіваємося, що Китай не тільки братиме активну участь у відбудові України після нашої перемоги, але й долучиться до створення нової системи глобальної безпеки», – зазначили в асоціації.
Як повідомляв Укрінформ, лідер КНР Сі Цзіньпін у розмові з президентом США Джо Байденом раніше заявив, що Китай та США повинні спільно працювати задля забезпечення миру та спокою у світі, а війна в Україні є зовсім не тим, що хочеться бачити Китаю. Сі Цзіньпін наголосив, що конфлікти та конфронтація не є в чиїхось інтересах, а «міжнародна спільнота повинна цінувати насамперед мир і безпеку».
З 24 лютого в Україні триває російська збройна агресія. Ворог обстрілює та знищує об'єкти інфраструктури, обстрілює житлові райони українських міст і селищ.