Китайські нафтопереробні компанії побоюються укладати нові угоди із росією – Reuters
Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела, передає Укрінформ.
Зазначається, що найбільші китайські нафтові компанії CNOOC, PetroChina та Sinochem не закуповували російську нафту, яка планувалась до відвантаження у травні, оскільки китайські державні компанії не хочуть, аби їх підозрювали у відкритій підтримці росії через купівлю додаткових об'ємів нафти.
«Державні підприємства обережні, оскільки їхні дії можуть розглядатися як позиція китайського уряду, і ніхто з них не хоче, щоб його вважали покупцем російської нафти», — зауважило джерело видання.
Окрім того, зазначається, що у Китаї попри знижки на російську нафту мають питання до її оплати та страхування відвантажень.
Зокрема, китайська компанія Sinopec стикнулася з проблемами при оплаті навіть за угодами, які були укладені раніше, оскільки не схильні до ризику державні банки прагнуть скоротити фінансування угод, пов'язаних із російською нафтою.
За інформацією співрозмовників агентства, один із китайських нафтопереробних заводів отримав від підрозділу Sinopec - компанії Unipec - доручення знайти заміну російському продукту.
«Окрім поставок, які прибули в березні і прибудуть в квітні, більше не буде російської нафти», - зазначило джерело.
Крім того, в останні тижні в Unipec регулярно порушували питання про ризики у купівлі російської нафти.
«Месидж та тон чіткі – контроль за ризиками та дотримання вимог важливіші від прибутків», – заявляють джерела.
Reuters зазначає, що Sinopec та PetroChina відмовилися від коментарів, CNOOC та Sinochem не відповіли на запит агентства.
Китай, найбільший у світі імпортер нафти, є головним покупцем російської нафти. Країна купує 1,6 мільйона барелів російської нафти щодоби, половина з яких постачається трубопроводами за міжурядовими контрактами.
Останніми роками Китай і росія розвивають дедалі тісніші зв’язки, а нещодавно в лютому оголосили про партнерство без обмежень.
Як повідомлялося, Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) оголосило, що його країни-члени погодилися вивільнити 120 мільйонів барелів нафти.