Україна має поєднати повоєнну відбудову і вступ до ЄС – Клімкін
Таку думку висловив ексміністр закордонних справ Павло Клімкін в інтерв’ю "Радіо НВ", передає Укрінформ.
«Я думаю, що на саміті в червні отримаємо (статус кандидата на вступ до ЄС – ред.), я в це вірю - зараз настрій у Європейському Союзі саме такий», - зазначив дипломат.
Водночас він зауважив, що слід не вводити себе в оману, а усвідомити, що до початку переговорів про вступ Україні необхідно буде виконати певні умови, зокрема, щодо адаптації у ключових сферах, верховенства права, секторальних політик.
«Нам потрібно зрозуміти, що наша майбутня відбудова і процес вступу до ЄС мають бути поєднані. Не може бути окремого просування в ЄС і окремої відбудови. Це шанс зробити нову країну», - вважає Клімкін.
На його думку, для цього в Україні доведеться створити окрему структуру - агентство чи міністерство, яке займатиметься « конкретною євроінтеграцією», як це свого часу було у Польщі. Клімкін також зазначив, що такі фундаментальні для України сфери, як державне управління і верховенство права, теж мають «створюватися, перелаштовуватися і трансформуватися» на основі стандартів ЄС.
«Якщо застосувати азійську аналогію про тигрів, я не знаю, яку тваринку ми любимо, але ми маємо стати дійсно центральноєвропейським супертигром. Це для нас головна історія і в процесі вступу (до ЄС – ред.), і в процесі побудови нової України - не тільки фізичної відбудови міст, це має бути історія, спрямована на майбутнє», - переконаний ексміністр.
Як повідомлялося, голова Євроради Шарль Мішель заявив під час візиту до Києва 20 квітня, що Європейська комісія до кінця червня оголосить перші висновки щодо статусу кандидата для України, після чого це питання буде включене в порядок денний Європейської Ради.
Україна планує до кінця тижня завершити роботу над другою частиною опитувальника щодо оцінки відповідності українського законодавства актам права ЄС для отримання статусу кандидата на вступ.
18 квітня Президент Володимир Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу Матті Маасікасу першу частину заповнену анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС. Цей опитувальник був переданий українській стороні особисто президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн під час візиту до Києва 8 квітня.
Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина 18 квітня зазначила, що Україна вже отримала другу частину опитувальника, і урядова команда докладе всіх зусиль для якнайшвидшого заповнення і цієї частини, що охоплює оцінку відповідності українського законодавства актам права ЄС.
Президент Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі 28 лютого 2022 року.