Мединський, Шредер і не тільки: НАЗК пропонує черговий список кандидатів на міжнародні санкції
Як передає Укрінформ, про це НАЗК повідомляє у Телеграмі.
Це вже 12-й перелік кандидатів на міжнародні санкції, який НАЗК надіслало до Офісу генерального прокурора та Міністерства закордонних справ України.
«Ця робота допоможе у здійсненні заходів щодо розширення санкційних списків країн-партнерів, притягнення до кримінальної відповідальності, блокування активів та розв'язання питання стягнення їх на користь України та її громадян. У перелік потрапили не лише росіяни, а й іноземці, які працюють на російську економіку, а також іноземні пропагандисти», - ідеться в повідомленні.
Серед осіб та компаній, які потрапили у перелік:
- керівництво промислових компаній, які перебувають під санкціями ЄС та США, а також керівництво компаній, що здійснюють діяльність з видобутку надр. Серед них - бенефіціар концерну «Калашніков» Алан Лушников, керівництво АТ «НВО «Високоточні комплекси», яке входить до структури держкорпорації «Ростех». Також до кандидатів на міжнародні санкції додано прихильника президента рф володимира путіна, колишнього федерального канцлера Німеччини, а до недавна голову ради директорів Роснєфті Герхарда Шредера;
- керівництво банків, що перебувають під санкціями ЄС та США. Поміж інших - керівництво Альфа-банку і Cбербанку росії;
- ТОП-компанії росії та їхнє керівництво;
- медіа-компанії та їхнє керівництво, а також відомі пропагандисти, які поширюють наративи кремля - британський журналіст Філліпс Грем Вільям та відеожурналіст, колишній моряк ВМС США Патрік Ланкастер.
Крім того, НАЗК запропонувало ініціювати питання про включення до санкційних списків: мільярдера, власника DST Global, колишнього співзасновника Mail.Ru Group Юрія Мільнера; Анатолія Чубайса, якого називають «архітектором політичної кар’єри путіна»; помічника путіна та голову російської делегації на переговорах з Україною, українця за походженням Володимира Мединського і членів його родини.
Для розширення санкційних списків НАЗК формує списки осіб, яких вважає причетними до війни. До списків внесено уже 16,1 тис. фізичних осіб і компаній.
Повні списки можна переглянути на порталі «Війна&санкції» у розділі «Санкційні списки».
Також на порталі є повний перелік осіб, на яких вже накладено санкції через напад росії на Україну, та є можливість порівняти санкційні списки за країнами та категоріями.
«Ви або ваші знайомі за кордоном також можете безпечно повідомити про активи підсанкційних осіб для їх подальшої конфіскації на користь України за посиланням», - зазначили у НАЗК.
Як повідомляв Укрінформ, країни-члени ЄС в рамках 6-го пакету санкцій проти рф досягнули угоди, яка дозволить ввести часткове ембарго на купівлю російської нафти, відключити російський Сбербанк від міжнародної платіжної системи SWIFT та введе заборону ще трьох державних мовників рф.