Посилення ППО України: Єрмак зустрівся з представниками п’яти посольств країн ЄС
Як передає Укрінформ із посиланням на Офіс Президента, про це Єрмак сказав на брифінгу для представників дипломатичного корпусу цих країн.
Єрмак зазначив, що кожного дня в Україні лунають сирени повітряної тривоги, яка триває годинами. росія завдає підступних масованих ударів по об’єктах критичної інфраструктури України та цивільному населенню за допомогою ракет та дронів-камікадзе.
«Безумовно, одним із наших основних пріоритетів є створення захисту для наших міст, цивільної інфраструктури та створення повітряного щита для України. І я дуже радий, що сьогодні це вже не є питанням для обговорення, а є тільки питанням часу. А це потрібно зробити якомога швидше», – наголосив керівник Офісу Президента.
Він укотре акцентував: за дії під час війни проти України російська федерація має бути визнана державою – спонсором тероризму з відповідними наслідками. Єрмак висловив сподівання, що представлені на зустрічі країни підтримають ухвалення під час сесії Європарламенту 21-24 жовтня резолюції ПАРЄ, в якій рф буде названа терористичним режимом.
За словами очільника ОП, Україна точно знає, як перемогти у війні. «Сьогодні Україна – з вашою допомогою й підтримкою, за яку ми дуже вдячні, – але все-таки самотужки знищила майже 50% потенціалу головної загрози НАТО. І тому я переконаний, що членство України в НАТО посилить Альянс», – сказав Єрмак.
Він нагадав, що Міжнародна робоча група з питань безпекових гарантій для України під співголовуванням керівника ОП й колишнього генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена напрацювала рекомендації щодо гарантій безпеки для України, які могли б стати основою документа під назвою «Київський безпековий договір» (Kyiv Security Compact). Цей документ був надісланий керівництву держав – партнерів України, і українська сторона очікує на реакцію та коментарі щодо пропозицій.
«Ми продовжуємо консультації з нашими партнерами і вважаємо, що кроки зі створення спеціального повітряного захисту можуть бути першими в реалізації програми безпекових гарантій для нашої країни», – зазначив керівник ОП.
Командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук поінформував західноєвропейських дипломатів про повітряні атаки, яких Україна зазнала у жовтні, та протидію їм з боку українських військових з використанням наявних сил і засобів.
Олещук і заступник керівника ОП Роман Машовець розповіли учасникам брифінгу про потреби української армії для ще кращого повітряного та ракетного захисту українського неба.
Дипломатичні представники відзначили важливість наданої інформації.
Фото: Офіс Президента