Україна буде готова обговорювати довгострокове врегулювання після виведення військ РФ – Єрмак
Про це заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак у колонці для південноафриканського видання Daily Maverick, передає Укрінформ.
«Україна завжди буде готова обговорювати довгострокове врегулювання цього конфлікту, коли іноземні війська будуть видворені з нашої країни. Ми не можемо вести переговори як в’язні владних ігор Путіна», - наголосив очільник ОП.
Він нагадав, що Президент України Володимир Зеленський запропонував мирний план із 10 пунктів, який зосереджений насамперед на ядерній безпеці, забезпеченні продовольством, звільненні всіх ув’язнених і офіційному припиненні бойових дій.
«Але план, який підтримується міжнародним правом і Статутом ООН, залежить від визнання Росією територіальної цілісності України та виведення військ з української землі. Поки Путін відмовляється зробити цей елементарний перший крок, ми зобов’язуємося вивести його армію силою», - зазначив Єрмак.
За його словами, існує чіткий шлях до миру для тих, хто поважає міжнародне право, суверенітет націй і основні права людини.
Говорячи про візит на початку цього місяця делегації африканських лідерів Україна на чолі з президентом ПАР Сирілом Рамафосою, Єрмак зауважив, що в Україні вітають появу сильного та єдиного африканського голосу в міжнародних справах.
«Ми з нетерпінням чекаємо на нову еру широкого співробітництва між ПАР та Україною, країнами з необмеженим потенціалом... Ми схвалюємо зусилля Рамафоси з вивчення перспектив досягнення миру шляхом переговорів у війні Росії проти України, хоча й надалі впевнені, що єдиний інтерес Володимира Путіна — це завоювання», - наголосив очільник ОП.
За його словами, українці борються з тієї ж причини, з якої Африканський національний конгрес боровся за права свого народу з моменту заснування в 1912 році.
«Ми не готові ані покинути свої території, ані пожертвувати майбутнім людей, які там живуть», - заявив Єрмак.
Глава ОП наголосив, що Україна безумовно прагне миру.
«Звичайно, ми хочемо миру. Звичайно, ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Україна є процвітаючою демократією з амбітним, креативним населенням. Ми хочемо бути частиною сучасного світу. Натомість злочинна агресія злісного сусіда занурила нас у середньовічний жах», - сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, 16 червня президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса представив у Києві план африканських країн з досягнення миру з десяти пунктів.
Фото: ОП