Зеленський і Рютте підписали безпекову угоду між Україною та Нідерландами
Про це повідомив у Телеграмі глава держави, передає Укрінформ.
«Сьогодні ми з Марком Рютте підписали двосторонню безпекову угоду між Україною та Нідерландами», - написав Зеленський.
За його словами, документ передбачає два мільярди євро військової допомоги від Нідерландів цього року, а також подальшу оборонну допомогу протягом наступних десяти років.
Президент зазначив, що угода також визначає пріоритети надання допомоги у сфері протиповітряної оборони, артилерії, морських та далекобійних засобів, з особливим акцентом на зміцненні Повітряних сил Збройних сил України. Пріоритет – у наданні ППО, артилерії, бронетехніки, у підтримці морських і далекобійних спроможностей та, зокрема, Повітряних сил.
За інформацією пресслужби глави держави, у невійськовій сфері угода, зокрема, передбачає посилення допомоги Україні в напрямку економічного відновлення й відбудови, протидії гібридним загрозам, у галузі розвідки, кібернетичної та інформаційної безпеки, у сфері боротьби з оргзлочинністю, а також у галузі критичної інфраструктури.
Крім того, у документі розширені блоки щодо санкцій, відшкодування збитків та притягнення держави-агресора до відповідальності, а також щодо підтримки з боку Нідерландів культурної спадщини України.
Угода підтверджує підтримку з боку Нідерландів майбутнього членства України в ЄС і в НАТО.
Документом також визначено механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України.
Зеленський подякував Прем'єр-міністру Нідерландів за угоду, яка посилить захист України, зокрема міста Харкова, де і був підписаний документ.
Угоду підписано в межах Спільної декларації G7 про підтримку України, ухваленої на саміті НАТО у Вільнюсі. Вона закріплює рішення Нідерландів продовжувати співпрацю з метою подальшого надання та розширення допомоги Україні в захисті від російської агресії стільки, скільки буде необхідно.
У Харкові Президент України і Прем’єр-міністр Нідерландів провели переговори у вузькому, розширеному форматах та у форматі засідання військового кабінету.
Як повідомляв Укрінформ, Україна раніше підписала 6 безпекових угод: Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією.
Відомо також, що Україна розпочала переговори з Норвегією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди.
Фото, відео: ОП