ЄС має одночасно вирішувати питання підтримки України та власної безпеки - фон дер Ляєн

ЄС має одночасно вирішувати питання підтримки України та власної безпеки - фон дер Ляєн

Укрінформ
У Європейському Союзі не мають поставати перед вибором – підтримувати Україну чи більше піклуватися за власну безпеку, - а вирішувати обидва ці завдання одночасно.

Про це сьогодні під час дебатів Eurovision Debate 2024 серед кандидатів на посаду майбутнього керівника Єврокомісії, що відбулися за участю представників провідних європейських партій, заявила Урсула фон дер Ляєн, яка на цьому заході виступала як кандидатка від Європейської народної партії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Перш за все ми маємо стояти поряд з Україною. Україна б’ється у цій війні за свободу, проти пригнічення, це війна демократії проти автократії. Україна б’ється за наші цінності та за всі вільні країни. Тож ми маємо передусім підтримати Україну і, безумовно, у той же час наростити нашу оборону», - наголосила фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що ЄС має докладати зусилля для вирішення цих двох завдань одночасно, а не обирати одне з них. Європа, за словами кандидатки від ЄНП, має продовжувати розвивати власну оборонну промисловість, припинити існуючу фрагментацію європейського оборонного сектору, зосередити увагу на спільних європейських проєктах.

Читайте також: ЄС закликав Росію звільнити цивільних українців та надати списки полонених

«Наприклад, одним з таких проєктів може бути створення протиповітряного щита для всієї Європи, що був запропонований Міцотакісом (Кіріакос Міцотакіс, прем'єр-міністр Греції – ред.) та Туском (Дональд Туск, прем'єр-міністр Польщі – ред.). Це ті проєкти, де всі європейці можуть сказати – так, ми беремо ці гроші та інвестуємо їх для всієї Європи. Але, перш за все, ми маємо допомогти Україні», - сказала фон дер Ляєн, яка претендує на посаду президентки Єврокомісії у новому складі цієї ключової євроінституції після виборів до Європарламенту.

Як повідомлялося, 6-9 червня 2024 року в усіх країнах ЄС відбудуться вибори до Європейського парламенту, які стануть визначальними для формування ключових напрямків внутрішньої та зовнішньої політики ЄС на наступні роки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-