Блінкен сподівається, що шлях України в НАТО не буде довгим

Блінкен сподівається, що шлях України в НАТО не буде довгим

Укрінформ
Державний секретар США Ентоні Блінкен сподівається, що шлях України в НАТО не буде довгим.

Про це він заявив під час Громадського форуму НАТО на полях саміту Північноатлантичного альянсу у Вашингтоні, передає кореспондент Укрінформу.

Зокрема, Блінкен повторив анонс про «неймовірно потужний» пакет допомоги Україні від НАТО, який буде оголошено у найближчі дні.

Це, за його словами, «допоможе побудувати дуже… міцний міст до членства України в НАТО». Дипломат висловив надію, що цей міст «буде коротким».

Він зауважив, що допомогою на шляху до членства в Альянсі стане і те, що НАТО вперше в історії створює окреме командування для України.

Найшвидшим шляхом до миру є сильна Україна, підкреслив Блінкен. На його думку, успіхом для України стане те, що вона буде сильною, незалежною державою, дедалі більш інтегрованою в євроатлантичне суспільство – ЄС і НАТО, спроможною міцно стояти на власних ногах – з військової, економічної, демократичної точок зору. Держсекретар упевнений, що Україна демонструє, що може зробити це.

Читайте також: Союзники шукають точні формулювання щодо членства України в НАТО - Столтенберг

Двосторонні безпекові угоди гарантуватимуть підтримку Україні в розбудові можливостей зі стримування та оборони ближчими десятиліттями, сказав Блінкен, який назвав це найпотужнішим сигналом російському диктатору Володимиру Путіну, «що він не може пережити Україну та її партнерів».

Глава американської дипломатії також висловив упевненість, що Україна спроможна побудувати потужний оборонно-промисловий комплекс для себе та партнерів.

Блінкен сформулював загальний рецепт того, як уникнути війни: найкращим засобом запобігти війні є надійне та ефективне стримування. «Агресор має знати: атакувавши одного з нас, він нападає на нас усіх», - сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, країни-члени НАТО на саміті у Вашингтоні, який триває з 9 до 11 липня, оголосять про свої наміри надати Україні фінансування в розмірі 40 мільярдів євро протягом наступного року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-