За підсумками саміту НАТО ухвалили Український договір про довгострокову військову підтримку

За підсумками саміту НАТО ухвалили Український договір про довгострокову військову підтримку

Укрінформ
На завершення 75-го саміту НАТО у Вашингтоні ухвалили Український договір, який доповнив Спільну декларацію G7, погоджену на попередньому саміті Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі.

Про це інформує пресслужба Офісу президента, передає Укрінформ.

"На завершення 75-го саміту НАТО у Вашингтоні ухвалили Український договір. Цей документ став доповненням до Спільної декларації G7, погодженої рік тому на попередньому саміті Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі. Загалом до неї приєдналися вже 32 учасники – усі вони сьогодні були присутні, зокрема 23 лідери країн, із якими Україна уклала двосторонні безпекові угоди", - йдеться в повідомленні.

В Офісі Президента додають, що документ відкритий для підписання іншими країнами та фіксує довгострокову військову й оборонну підтримку, розвиток майбутніх Сил оборони України та механізм екстрених консультацій між партнерами на випадок ескалації війни, що триває, чи можливої агресії в майбутньому.

"Український договір виводить наші відносини на новий рівень. Вагоме досягнення для України та всіх нас", – наголосив Президент України Володимир Зеленський.

Читайте також: У Вашингтоні союзники по НАТО погодили допомогу, що дозволить Україні перемогти - Столтенберг

Як повідомляв Укрінформ, Київ укладає безпекові угоди з країнами-партнерами в межах Спільної декларації G7 про підтримку України від 12 липня 2023 року. Загалом підписані вже 23 такі двосторонні документи: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом і Румунією.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-