Потураєв каже, що у Раді достатньо голосів для заборони УПЦ МП
Таке переконання висловив у коментарі Укрінформу голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.
«Сьогодні я оцінюю шанси на його підтримку в залі вище, ніж тоді, коли ми змушені були вдатися до акції протесту біля трибуни (23 липня - ред.). Ми вважали, що у нас на той день було 240 голосів, оптимістично - можливо, 250. Зараз я думаю, що з підтримкою Президента, і керівника Офісу Президента, і президії на чолі з Головою Верховної Ради у нас має бути точно більше голосів», - заявив Потураєв.
На його думку, конституційної більшості на підтримку законопроєкту не набереться через те, що серед колишніх членів ОПЗЖ тільки один народний депутат у першому читанні підтримав цей законопроєкт.
«Тому конституційної більшості не набереться, але, думаю, що ми його впевнено проголосуємо», - зауважив Потураєв.
Він нагадав, що на підтримку законопроєкту публічно декілька раз висловлювався Президент Володимир Зеленський, керівник ОП Андрій Єрмак заявляв про необхідність якомога скоріше прийняти цей закон.
Останні поправки, які вносилися минулої п’ятниці, за словами голови комітету, були спрямовані на юридичне вдосконалення документа.
«Це як коли автівка сходить з конвеєра, її фарбують, а потім ще покривають лаком, щоб вона мала бездоганний вигляд. Ось так і тут. Це фактично останнє дошліфування цього законопроєкту. Суттєво там нічого не змінювали», - запевнив народний депутат.
Як повідомляв Укрінформ, уряд у січні 2023 року зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №8371 щодо заборони в Україні релігійних організацій, згідно з яким може бути припинена діяльність УПЦ (МП).
Верховна Рада 19 жовтня 2023 року ухвалила в першому читанні цей законопроєкт.
23 липня народні депутати заблокували трибуну Верховної Ради через відмову розглядати законопроєкт про заборону УПЦ (МП), таким чином зірвавши пленарне засідання.
16 серпня Комітет гуманітарної та інформаційної політики схвалив правки до законопроєкту 8371 і рекомендував парламенту прийняти його в другому читанні і в цілому.
Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій 17 серпня заявила, що підтримує законодавчу ініціативу щодо заборони в Україні діяльності релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.