Туск анонсував «тверду і продуману» політику щодо України

Туск анонсував «тверду і продуману» політику щодо України

Укрінформ
Польща у відносинах з Україною повинна вести «тверду і продуману» політику: поза емпатією з боку Польщі, Київ має розуміти національні інтереси Варшави. Жодне рішення ЄС щодо України не прийматиметься без повної згоди з боку Варшави.

На цьому під час виступу на нараді польських послів у вівторок у Варшаві заявив глава польського уряду Дональд Туск, передає кореспондент Укрінформу.

Як зазначив польський премʼєр, Польща потребуватиме «твердої та продуманої» політики щодо своїх найважливіших сусідів. За його словами, з Білоруссю Польща сьогодні має відносини «вже не у стані холодної війни, а конфронтації, яка не припиняється».

«Наш найважливіший з очевидних причин сусід – Україна. Наша співпраця з Україною і наша політика щодо України вимагає продуманих інструментів, вимагає повного розуміння, викликаного війною і героїзмом України. Але в цій емпатії має також бути місце для повного розуміння у відносинах з Україною наших національних інтересів», - підкреслив Туск.

Читайте також: Без розв'язання історичних проблем з Польщею Україна не увійде до ЄС - Туск

Як наголосив польський премʼєр, ця велика готовність Польщі та польського народу допомагати Україні у конфронтації з агресором «не може заслоняти поля польських інтересів тоді, коли вони інколи перебувають в очевидному конфлікті з українськими інтересами».

Туск підкреслив, що Польща є «найбільш надійним партнером й авторитетом в ЄС у питанні визначення європейської політики щодо України».

Він зауважив, що деякі країни ЄС, щоправда, мають більші економічні та бізнес-можливості щодо підтримки України.

«Але якщо йдеться про політику і стратегію щодо України, то я впевнений на 100%: Європа не прийме жодного рішення без нашої згоди у найбільш глибокому значенні цього слова. Йдеться не про затвердження, а авторство стратегії щодо України», - наголосив Туск.

Як повідомляло агентство, наприкінці серпня Туск заявив, що від розв'язання історичних проблем з Польщею залежатиме польська згода на членство України в ЄС.

Зі свого боку, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на пресконференції у вівторок, 10 вересня, повідомив що українські та польські інституції ведуть діалог щодо вирішення дискусійних історичних питань, але пріоритетом у відносинах України і Польщі наразі є військове співробітництво.

Читайте також: Cікорський закликав Україну якнайшвидше вирішити питання ексгумації жертв Волинської трагедії

Тема Волинської трагедії є однією з найсуперечливіших в українсько-польських відносинах. Погляди Києва і Варшави на причини, відповідальність і кількість жертв з обох сторін дещо відрізняються. Польська сторона наполягає, що виключну відповідальність за злочини, скоєні в 1943-1945 роках на Волині, несе українська сторона. Натомість українська сторона наголошує, що відповідальність несуть обидві сторони й вибачення має бути взаємним.

Тему Волинської трагедії в минулі роки та нині активно використовує російська пропаганда.

Фото: PAP/Paweł Supernak

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-