Шольц - про вступ України в НАТО: Країна у стані війни не може приєднатися до Альянсу

Шольц - про вступ України в НАТО: Країна у стані війни не може приєднатися до Альянсу

Укрінформ
Канцлер ФРН не бачить можливості вже зараз запрошувати Україну до НАТО – на його думку, країна у стані війни «однозначно не може стати членом» Альянсу.

Про це Олаф Шольц заявив у четвер ввечері в токшоу на телеканалі ZDF, передає Укрінформ.

«Ми прийняли рішення у Вашингтоні й у Вільнюсі та окреслили перспективу. Але я вважаю, що наразі немає потреби в новому рішенні крім того, яке вже є», - сказав він.

За словами Шольца, країна, яка перебуває в стані війни однозначно не може стати членом НАТО - «і всі з цим погоджуються». Наразі, пояснив він, відбуваються дискусії щодо «гарантій безпеки в повоєнній ситуації».

Порушення Росією міжнародних правил потребує особливих дій, підкреслив канцлер. Своїм завданням він бачить, з одного боку, підтримку здатності України оборонятися, з другого, - не допустити переростання війни в більш масштабний конфлікт, у війну між Росією та НАТО.

«Це моя відповідальність, і це те, що я чітко розумію. І я не зміню своєї позиції, не дам себе похитнути», — заявив Шольц.

Читайте також: Інформація, що сім країн проти запрошення України до НАТО, не відповідає дійсності - речник Президента

У цьому контексті він повторив, що не згоден на передачу Україні німецьких крилатих ракет Taurus та інших озброєнь, які нібито можуть сприяти ескалації.

«Моя думка однозначна: я вважаю, що це неправильно», - сказав німецький лідер. І додав, що «дуже скептично» дивиться на дискусії навколо дозволу бити західною зброєю по цілях на території РФ.

Водночас Шольц не погодився, що Німеччина робить недостатньо для допомоги України у порівнянні з іншими країнами. Він повторив, що ФРН надає більше підтримки, ніж решта європейських держав укупі. Політик також заявив, що обстоював виділення Києву кредиту в обсязі $50 млрд, який буде погашатися за рахунок прибутків від заморожених російських активів.

Читайте також: ЄС остаточно ухвалив макрофінансовий кредит для України у €35 мільярдів

На думку глави німецького уряду, настав момент, у тому числі на полі бою, коли треба подивитися, як закінчити війну та якомога скоріше створити перспективи справедливого миру для України, а не миру під диктування Росії. При цьому він запевнив: основні партнери Києва згодні з тим, що жодних рішень стосовно майбутнього України за її спиною прийматися не буде. Шольц також висловив сподівання, що відбудеться другий Саміт миру, цього разу за участі Росії.

Одним з результатів російської агресивної війни, додав канцлер, є те, що Україна стала сильною нацією.

Як повідомляв Укрінформ, якби найближчим часом відбулися референдуми щодо вступу України до Європейського Союзу і НАТО, більшість українців взяли б у них участь і підтримали ці ініціативи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-