Зеленський: Тільки разом США та Євросоюз можуть зупинити Путіна та врятувати Україну
Про це глава Української держави заявив у Брюсселі під час спільного підходу до преси з президентом Європейської ради Антоніу Коштою, передає кореспондент Укрінформу.
«На початку наступного року нам потрібна єдність між Сполученими Штатами та ЄС. Це дуже важливо. Нам потрібна єдність, щоб досягти миру. Тільки разом Сполучені Штати та Євросоюз можуть зупинити Путіна та врятувати Україну», - сказав Зеленський.
Він також відзначив, що під час засідання Європейської ради основними темами стануть захист енергетики від російських ударів, зокрема атомних електростанцій.
«Зараз нам дуже потрібно посилити Україну. Протягом цих двох днів ми сфокусуємося на цьому. Пріоритетом для нас стане захист енергетичного сектору, тут мова про атомні електростанції, адже якщо у цьому напрямку щось піде не так, це становитиме небезпеку не лише для України, а й для усієї Європи. Також говоритимемо про те, як зберегти газосховища, це також важливо для України та європейців», - сказав Президент.
Ще однією важливою темою обговорення буде збільшення виробництва зброї в Україні.
«Друге, що важливо, – це подвоїти, збільшити як тільки можливо, наше внутрішнє виробництво зброї», – сказав глава держави, додавши, що результати використання української зброї вже є на полі бою.
Серед інших важливих тем, які будуть на порядку денному засідання Європейської ради, Зеленський назвав питання допомоги українським дітям, а саме вирішуватимуть, як зробити безпечнішою шкільну мережу – йдеться про укриття, харчування та багато інших аспектів.
Як повідомлялося, Зеленський здійснює візит до Брюсселя. У середу він провів зустріч із президентом Франції Еммануелем Макроном, генеральним секретарем НАТО Марком Рютте, а також із низкою лідерів європейських країн та Єврокомісії у брюссельській резиденції генсека Альянсу.
Сьогодні Президент України візьме участь у засіданні Європейської ради, де зустрінеться з главами держав та урядів країн ЄС у розширеному форматі – для обговорення спільних викликів у сфері безпеки та потреб України для продовження боротьби проти російської агресії.
Фото: European Union