Регламентний комітет підтримав відсторонення Порошенка від засідань парламенту

Регламентний комітет підтримав відсторонення Порошенка від засідань парламенту

Ексклюзив
Укрінформ
Комітет з питань регламенту рекомендував Верховній Раді підтримати відсторонення народного депутата Петра Порошенка від засідань парламенту на пів року.

Про це повідомив народний депутат, голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв у коментарі Укрінформу.

За його словами, ухвалення відповідної ініціативи підтримали шість народних депутатів-членів комітету, троє утрималися, проти – один.

Відео дня

Народний депутат, який став одним з ініціаторів та підписантів заяви до регламентного комітету щодо неприпустимої поведінки п’ятого президента України у залі парламенту, розповів кореспонденту Укрінформу деталі ситуації.

«Все розпочалося у той день, коли Рада провалила голосування щодо відкликання народного депутата Юрія Бойка з комітету з питань прав людини. Тоді рішення голосувалось у кінці дня, і голосів було недостатньо. Ініціатива була підтримана лише 217 голосами народних депутатів за мінімальних 226 необхідних», – розповів він.

Читайте також: Арахамія прокоментував результати голосування за виключення Бойка із Комітету ВР

Політик зауважив, що після голосування парламентська фракція «Європейська солідарність» звинуватила монобільшість у провалі голосування, «хоча самі дали лише 17 голосів, про що я і сказав. Більшості народних депутатів з інших фракцій та груп теж не було на робочому місці на момент голосування, зокрема і Порошенка, який зранку на засіданні був. Я наголосив колегам, що це наш спільний провал, а не лише однієї політсили».

«Після голосування моя колега Євгенія Кравчук опублікувала у соцмережах допис з результатами голосування по фракціях, внаслідок чого отримала багато критики від колег з опозиції. На наступний день вони звинувачували Кравчук в дискредитації Порошенка і "ЄС", хоча в дописі жодної дискредитації не було, лише факти про результати голосування. Також Порошенко, йдучи до трибуни сказав: "С этой девушкой мне было и так все понятно, но от тебя, Никита, я такого не ожидал". Така фраза, на нашу думку, є сексистською та недопустимою у бік колеги жіночої статі, тим паче образила пані Кравчук», – підкреслив він.

Голова парламентського комітету розповів, що після виступу п’ятий президент підійшов до нього і почав розповідати про навмисну дискредитацію його з боку Кравчук, про погану роботу фракції «Слуга народу» і свою допомогу фронту.

«Тоді депутат Богдан Яременко, який сидів перед нами, запитав Порошенка, чи не знайшлося нікого іншого, хто б міг замість нього відвезти дрони на фронт у той час, коли тривало засідання парламенту. Після того депутат Порошенко дозволив собі нецензурно висловитись у бік колеги, а пізніше ледь не розпочалась бійка, але нам вдалося її попередити. Потім він з трибуни парламенту неетично висловився про нашу фракцію та діяльність», – розповів Потураєв.

За його словами, депутати вимагали вибачень від Порошенка, а коли їх не отримали, то вирішили направити заяву до регламентного комітету.

Читайте також: Стефанчук каже, що підписував Порошенку відрядження на дати з 11 до 15 січня

«Ми з 39 колегами подали заяву, де вимагали розгляд питання щодо відсторонення народного депутата Порошенка від засідань парламенту через неприпустиму та неетичну поведінку. Сьогодні це питання було розглянуто. Рішення підтримали шість народних депутатів-членів комітету, троє утрималися, проти виступив один», – зауважив парламентарій.

Водночас народний депутат зауважив, що самого Порошенка не було на засіданні комітету, але до нього долучилася значна кількість представників «Європейської солідарності», які наголошували на недостатній кількості доказів, навмисному тиску на опозицію та її лідера.

Голова парламентського комітету уточнив, що тепер ініціатива має бути розглянута залом парламенту, «і тоді буде ухвалено остаточне рішення».

«Якщо народний депутат Порошенко вибачитися за свої слова перед колегами, то, можливо, результати голосування для нього будуть позитивними», – резюмував голова парламентського комітету.

Своєю чергою, співголова парламентської фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко у Телеграмі написала, що, зокрема, таким рішенням монобільшість та влада «створюють парламентську кризу і ставлять під зрив європейську інтеграцію України».

Зі свого боку народний депутат Ростислав Павленко із фракції «Європейська солідарність» під час виступу на регламентному комітеті зазначив, що суспільство дедалі гірше сприймає діяльність парламентаріїв. Він зауважив, що безпідставна атака на лідера «Євросолідарності» Петра Порошенка і намагання позбавити його участі у засіданнях Ради тільки погіршать це сприйняття, особливо серед військових.

«Це виглядає як спланована системна атака на керівника політичної сили, яка представлена у парламенті опозиційною фракцією «Європейська солідарність». Ви намагаєтеся закрити рота керівнику нашої політичної сили, на пів року позбавивши його права брати участь у засіданнях парламенту», – зауважила голова комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Як повідомляв Укрінформ, за даними голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давида Арахамії, 18 грудня 2024 року для позитивного рішення щодо постанови про виключення народного депутата Юрія Бойка з Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції ТОТ не вистачило дев’ятьох голосів.

Зокрема, за інформацією Арахамії, від «Слуги народу» проголосували «за» 166 депутатів (71,2% від складу фракції); від «Європейської солідарності» – 17 голосів (62,9% від складу фракції, голова фракції Петро Порошенко «відсутній», хоча перед цим на засіданні був); від фракції «Батьківщина» цю постанову підтримали сім депутатів (29,1% від складу фракції, голова фракції Юлія Тимошенко «відсутня», хоча перед цим на засіданні була); «Голос» дав 12 голосів (60% від складу фракції, голова фракції Олександра Устинова «відсутня»); група «Партія «За майбутнє» – чотири голоси (23,5% від складу групи, голова групи Тарас Батенко голосував «за»); група «Довіра» – чотири голоси (21% від складу групи, голова групи Олег Кулініч «відсутній»).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: