Вивчення організацій громадянського суспільства столиці. Презентація результатів дослідження
Організатор: Київська міська державна адміністрація.
Учасники: Марина Хонда - директор Департаменту суспільних комунікацій; Тетяна Гузенко - заступник директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА; Марина Чернишова - начальник управління з питань децентралізації, розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків секретаріату Київської міської ради; Любов Паливода - президент Благодійного фонду "Творчий центр "ТЦК"; Ольга Озерна - співробітник проекту Розвиток громадянського суспільства Координатора проектів ОБСЄ в Україні; Володимир Кебало - керівник проекту "Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень" офісу Ради Європи в Україні; депутати Київської міської ради, керівники структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації, районних в місті Києві державних адміністрацій, представники зацікавлених організацій громадського суспільства.
Довідково. Дослідження проводилося експертами Офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні - представниками громадської організації "Лабораторія досліджень ТЦК" протягом травня-вересня 2017 року на замовлення та за підтримки Департаменту суспільних комунікацій КМДА.
Підсумкові матеріали:
Найбільше у Києві ОГС зареєстровано в Шевченківському та Печерському районах - дослідження
Найбільша у Києві кількість організацій громадянського суспільства (ОГС) зареєстрована в Шевченківському та Печерському районах столиці.
Такі результати дослідження оприлюднила на прес-конференції в Укрінформі президент Благодійного фонду "Творчий центр "ТЦК" Любов Паливода.
"Найбільша кількість ОГС зареєстрована в Шевченківському - 1847 - та Печерському -1462- районах. Найменша кількість у Деснянському районі - 529", - сказала Паливода.
Згідно з результатами дослідження найбільша кількість ОГС зареєстрована в 2015 та 2016 роках. Здебільшого громадські організації працюють у ткаих секторах, як вирішення питань дітей і молоді (38%), вирішення соціальних питань (32%) та права людини (27%).
"Найбільш поширеними видами діяльності серед респондентів є захист прав та представлення інтересів, який обрали 41% опитаних ОГС, поширенням інформації займаються 31% організацій, а освітянську та благодійну діяльність обрали 29% респондентів", - зазначила Паливода.
За її словами, отримані дані свідчать, що головними причинами створення ОГС є бажання допомогти іншим та можливість вплинути на розвиток суспільства.
Дослідження проводили експерти Офісу координатора проектів ОБСЄ в Україні - представники громадської організації "Лабораторія досліджень ТЦК" протягом травня-вересня 2017 року на замовлення та за підтримки Департаменту суспільних комунікацій КМДА.
Як зазначила директор Департаменту Марина Хонда, метою дослідження було визначити дієвість громадських організацій Києва, зіставити їх статистичну кількість з реальною діяльністю по місту та отримати об'єктивну інформацію щодо їх юридичної діяльності.
"Я дякую представництву Ради Європи в Україні, за те, що ми розпочали спільний проект щодо розвитку громадянського суспільства в місті Києві. Я сподіваюся, що це перший крок, який покладе основу для того, що ми будемо змінювати наші програми і змінювати підходи щодо співпраці з громадськими організаціями. Таке дослідження проводилося вперше за підтримки міської адміністрації", - зазначила Хонда.
Вона додала, що київська влада просила під час дослідження закцентувати увагу саме на зареєстрованих громадських організаціях, які є в офіційному реєстрі міста Києва.
Представниця КМДА повідомила, що наступного року вперше відбудеться конкурс серед громадських організацій, кошти на це вже передбачені у міському бюджеті.
Відео з прес-конференції:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк