Тетіївська ОТГ стає «цифровою» та розпочинає боротьбу з глобальним потеплінням: успіхи реформи в дії
Організатор: Київський ЦРМС.
Учасники: Олег Любімов - директор Київського Центру розвитку місцевого самоврядування; Руслан Майструк - голова Тетіївської міської об'єднаної територіальної громади; Віталій Біленков - технічний директор компанії Global GIS.
Підсумкові матеріали:
В Укрінформі розповіли про проект цифровізації Тетіївської ОТГ на Київщині
В Київській області в Тетіївській міській об'єднаній територіальній громаді реалізують проект "Цифрова громада", який допоможе підвищенню ефективності у сфері обліку та управління активами.
Про це на прес-конференції в Укрінформі розповів голова Тетіївської громади Руслан Майструк.
"Тетіївська міська об'єднана територіальна громада стала переможцем конкурсу "Цифрова громада", які проводився в рамках Програми “U-LEAD з Європою”. Ми отримали програмне забезпечення, яке нам поставляє компанія Global GIS, і за допомогою цього ми можемо мати базу реєстрів всіх земель, які є на території громади... Це дає можливість створити реєстр всіх земельних ділянок і володіти інформацією по кожному клаптику землі. Також в цій програмі можна використовувати аспекти архітектурно-будівельного кадастру і різних мереж, які проходять по території громади. І також її можна використовувати в сільському господарстві. Це дасть змогу нам краще працювати і з інвесторами", - розповів Руслан Майструк.
Як уточнив на прес-конференції технічний директор компанії Global GIS Віталій Біленков, цей інструмент може використовуватися для прийняття ефективних управлінських рішень, оскільки дозволяє централізоване зберігання актуальних картографічних даних, враховувати та об'єднувати різноманітні дані, а також швидко додавати потрібну інформацію. Також ця система поєднана з комплексною базою даних документів Містобудівного кадастру, з різноманітними інформаційними системами, такими як С1 чи CRM.
"Основна мета цього проекту: в процес цифровізації повинні бути включені всі, починаючи від ОТГ і закінчуючи всіма фахівцями і всіма жителями. Тоді ця система буде працювати", - наголосив Біленков.
Зокрема, впровадження такого проекту дасть можливість прослідкувати майнові права на кожну окрему земельну ділянку, отримати інформацію стосовно договорів оренди на земельні ділянки, а відтак і інформацію про сплату орендної плати тощо.
За словами голови Тетіївської ОТГ, після об'єднання громада отримала можливість реалізації ще низки проектів. Громада перемогла також в конкурсі "Енергоефективність громад II", організованому Програмою "U-LEAD з Європою". Завдяки реалізації низки проектів з енергоефективності громада планує впровадити енергомоніторинг, ввести облік всіх ресурсів, що дасть змогу не тільки їх ефективного використання, а й збереження.
Також, громада є учасником ініціативи "Угода мерів", започаткованої Європейським союзом, і в межах цієї угоди взяла на себе зобов'язання зменшити викиди СО2 в атмосферу. Так, за словами Майструка, зараз в громаді виділено земельну ділянку, на якій буде висаджено понад 120 саджанців павловнія.
"Це дуже перспективна рослина, вона вбирає всі викиди СО2 з атмосфери і виділяє дуже багато кисню. Ще один позитивний момент - вона може використовуватися як паливо, оскільки швидко росте, за 5 років може вирости до 5 метрів, і ії можна використовувати як біопаливо", - розповів Майструк.
Серед інших проектів громади він назвав розробку плану енергетичного розвитку ОТГ з прив'язкою до змін клімату. Планується перевести все вуличне освітлення на ЛЕД-лампи, що також сприяє енергозбереженню.
Окрім цього в громаді планується протягом року розмістити на 70 га сонячну електростанцію. Зараз проводиться технічна оцінка проекту, розробка необхідної документації. В подальших планах громади після запуску сонячної електростанції -- створення потужностей монтажу сонячних модулів. Загалом, за словами Майструка, передбачається створення понад 100 робочих місць.
Голова Тетіївської ОТГ повідомив, що з минулого року бюджет громади зріс з 23 млн грн (бюджет міської ради) до 165 млн грн з урахуванням всіх субвенцій. Тетіївська міська об'єднана територіальна громада разом з містом Тетіїв включає 19 населених пунктів, в громаді проживає біля 22 тисяч мешканців.
На Київщині 17 об'єднаних громад очікують рішення про призначення виборів - Київський ЦРМС
У Київській області з початку старту реформи місцевого самоврядування створено лише 10 ОТГ, у 17 об'єднаних тергромадах очікують рішення ЦВК про призначення виборів.
Про це на прес-конференції в Укрінформі 10 вересня сказав Олег Любимов, директор Київського Центру розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС), створеного за сприяння Програми “U-LEAD з Європою” та Мінгрегоінбудом.
"На сьогоднішній день Київська область, на жаль, займає одне з останніх місць у рейтингу створення ОТГ в Україні. ...На превеликий жаль, за три роки, відколи стратувала реформа органів місцевого самоврядування, децентралізація, в Київській області створено лише 10 об'єднаних територіальних громад. Десята, Ржищевська, створилася буквально декілька днів тому. ...Таким чином станом на сьогоднішній день в Київській області є де-факто 10 об'єданних територіальних громад, крім того ще близько 17 громад очікують рішення ЦВК щодо призначення виборів та позитивного висновку від Київської ОДА", - повідомив Любимов.
Також, за його словами, найближчим часом Київська облдержадміністрація має надати позитивний висновок стосовно Бучанської об'єднаної територіальної громади. Ця громада, а також нещодавно утворена Ржищевська, основою створення має місто обласного значення. А відповідно до змін, які внесла Верховна Рада в закон щодо добровільного об'єднання громад, в такому випадку не потрібно проводити вибори, достатньо згоди навколишніх населених пунктів, які мають об'єднатися, міської ради, а також висновок облдежрадміністрації.
Олег Любимов зазначив, що причин повільного процесу об'єднання громад Київській області є декілька. Зокрема, це нерозуміння деякими міськими головами переваг та можливостей об'єднання, протидія чиновників на районному, місцевому рівні через побоювання втрати статусу. А також певні негативні дії окремих чиновників Київської ОДА, коли до документів громад, що хочуть об'єднатися, висуваються вимоги, не прописані в жодному нормативному чи законодавчому документі. Окремо він наголосив, що невизначеність з виборами в об'єднаних тергромадах, оголошення яких у серпні заблокувала ЦВК, також не сприяє бажанню громад об'єднуватися. Оскільки громади не розуміють доцільності розпочинати і доводити до завершення процес об'єднання, якщо не відомо чи відбудуться вибори в ОТГ.
З цього приводу, як наголосив Любимов, велике значення має позиція Президента України, яку він висловив стосовно виборів в ОТГ та необхідності провести їх в цьому році.
"Ми сподіваємося, що Президент візьме під власну опіку процес призначення виборів в ОТГ, і нарешті буде розблокована реформа в Україні", - сказав він.
Водночас очільник Київського підрозділу ЦРМС наголосив, що ОТГ отримують багато інструментів для розвитку своїх територій, і можуть вирішити широкий спектр проблем, які не вирішувалися в окремих населених пунктах роками. Зокрема, це можливість залучати позабюджетні кошти з різних програм міжнародної технічної допомоги, з фонду інфраструктурної субвенції з державного бюджету, з Державного фонду регіонального розвитку.
Окрім цього, підтримку та допомогу надає і Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за сприяння Програми "U-LEAD з Європою" та Мінгрегоінбудом, зокрема в частині підговки фахівців, консультативної підтримки, проведення різноманітних програм та тренінгів та навчальних візитів і успішних ОТГ в Україні, і за кордон, зокрема в Польщу. Так, за майже рік роботи Київського підрозділу ЦРМС, з листопада 2017 року, учасниками таких заходів стало більше 1000 представників посадових осіб місцевого самоврядування, потенційних та вже створених ОТГ, депутатів, активістів.
Відео з прес-конференції:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк