Четверта хвиля мобілізації: призов офіцерів запасу
Організатори: Медіа Центр Україна - Укрінформ.
Спікер: Роман Горбач - начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України.
Актуальні питання:
- мобілізація - подальші плани;
- військово - облікові спеціальності у яких є потреба;
- що означає скасування весняного призову;
- правила виїзду за кордон для військовозобов'язаних.
Формат заходу – офлайн (Зала 1) - онлайн (Zoom).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та онлайн через ZOOM.
Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: ukraine.media.centre.kyiv@gmail.com
Акредитація триватиме до 13:00 2 травня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання, після чого буде надано доступ до посилання на захід в Zoom.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Залежно від ситуації на фронті мобілізація може бути продовжена після 24 травня - ЗСУ
В залежності від ситуації на фронті мобілізація може бути продовжена після 24 травня.
Про це на брифінгу в медіацентрі Україна - Укрінформ повідомив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач, передає кореспондент Укрінформу.
“Мобілізація була оголошена протягом трьох місяців, з 24 лютого, які скоро мають спливти, але це не значить, що вона може закінчитися. Все буде залежати від обстановки, яка складеться на той період (24 травня — ред.). Якщо буде потрібно, далі будемо поповнювати ряди наших військових частин військовослужбовцями, керівництвом держави у разі необхідності буде прийнято рішення щодо продовження термінів цієї мобілізації. ...Якщо така потреба буде, будуть продовжуватися бойові дії, однозначно буде потреба поповнення фахівцями військовими наших частир. Тому керівництвом, думаю, буде продовжена мобілізація після 24 травня”, - сказав Горбач.
Наразі, додав він, мобілізація триває вже понад два місяці. За словами представника ЗСУ, за кількісними та якісними показниками мобілізація виконана на 100% і зараз темпи її дещо знизилися
“Мобілізація продовжується вже значно меншими темпами, тому що в кінці лютого - на початку березня в більшій мірі була укомплектована бойова компонента як ЗСУ, так інших складових сил оборони. Зараз ми проводимо доукомплектування, поповнення військових частин людьми, які потрібно доукомлектовані. Темпи набагато нижчі, але йде за планом", - сказав Горбач.
Як повідомлялося, президент рф володимир путін 24 лютого оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст та сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
24 лютого Указом Президента в країні у зв'язку з військовою агресією російської федерації оголошено мобілізацію. Мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності цього указу.
У Сухопутних військах наголосили, що мобілізація не може бути примусовою - це обов’язок громадянина
Мобілізація до Збройних сил під час воєнного стану не може бути добровільною чи примусовою, це обов’язок громадян.
Про це на брифінгу в медіацентрі Україна - Укрінформ заявив начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.
"Що стосується мобілізації або призову, тут добровільний порядок у принципі не передбачається. Добровільний порядок передбачається тільки при вступі на військову службу за контрактом. А при мобілізації чи на строкову службу, це є обов’язок кожного громадянина - боронити свою державу”, - сказав Горбач.
Він також прокоментував заяви про “примусове вручення повісток на блокпостах", зауваживши, що для повідомлення в будь-який спосіб військовозобов’язаному про те, що він має з’явитися до територіального центру комплектування, місце і спосіб чітко не передбачені. "Його мають повідомити, і його обов’язок з’явитися”, - наголосив начальник управління.
За його словами, особи, які після отримання повістки незаконно виїхали за кордон, нестимуть кримінальну відповідальність.
"Якщо будуть виявлені факти, що вони виїхали за кордон в незаконний спосіб, таким чином вони ухилилися від виконання свого обов’язку, проходження військової служби. За це чинним законодавством передбачена кримінальна відповідальність. Ці люди будуть кримінально переслідуватися відповідно до законодавства України, так само як і ті особи, які допомогли в незаконному перетині кордону”, - сказав Горбач.
Раніше він заявив, що залежно від ситуації, мобілізація може бути продовжена після 24 травня.
Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого Указом Президента у зв'язку з військовою агресією російської федерації оголошено мобілізацію. Вона проводиться впродовж 90 діб від дня набрання чинності Указом.
Мобілізація проводиться залежно від потреб у військових спеціалістах - Горбач
Мобілізація в Україні проводиться залежно від потреб у військових спеціалістах.
Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ сказав начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Роман Горбач, передає кореспондент Укрінформу.
"Хвиль мобілізації не було, вона у нас одна. В один період (часовий — ред.) ми більше мобілізовували, в другий менше, зараз ще менше мобілізовуємо. І наступної хвилі наразі не передбачається. Якщо навіть припустити, що вона буде, то мобілізовуватимуть не тільки офіцерів. Все залежить від обстановки, яка на бойових порядках, і від потреби у військовослужбовцях. Можливо це будуть офіцери, можливо це будуть сержанти, можливо, солдати”, - розповів Горбач.
Він додав, що військовозобов'язані були призвані на військову службу за військово-обліковими спеціальностями.
“Вони були призвані за військово-обліковими спеціальностями. Ті, які не за прямими, протягом якогось часу були перенавчені. Також ми зараз призиваємо тих, хто має досвід проходження військової служби або досвід проходження навчальних зборів під час воєнного стану”, - сказав Горбач.
За його словами, порівняно з 2014 роком, коли також була оголошена мобілізація, спостерігається більше мотивації у людей іти на військову службу.
“Це набагато мотивованіші люди, і відбувається це, мабуть, тому, що зараз у нас війна йде в набагато більших масштабах, і майже всі люди прониклися тим, що треба обороняти державу. Крім нас, цього ніхто не зробить. Тому мотивація нині на військову службу досить висока. Є дійсно особи, які ухиляються від цього обов'язку, але їх мало, і на загальну картину це майже не впливає”, - сказав Горбач.
Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого Указом Президента в Україні у зв'язку з військовою агресією російської федерації оголошено мобілізацію. Мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набуття чинності цього Указу.
Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Роман Горбач повідомив, що залежно від ситуації, мобілізація може бути продовжена після 24 травня.
Із 24 лютого росія розпочала новий етап восьмирічної війни проти України – повномасштабний наступ. Ворог здійснює масовані обстріли та бомбардування мирних українських міст та сіл. ЗСУ, Сили територіальної оборони та весь український народ ефективно чинять спротив російським військам і завдають їм великих втрат.
Жоден центр комплектування не перейшов на бік ворога, вони всі були евакуйовані - Горбач
Усі центри комплектування були евакуйовані разом з документацією. Після деокупації наших територій вони повертаються і розпочинають роботу.
Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ сказав начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Роман Горбач, передає кореспондент Укрінформу.
"Жоден територіальний центр комплектування, як зараз називаються військові комісаріати, не був окупований, не перейшов на сторону противника. Всі територіальні центри укомплектування були планово евакуйовані з документами на мирні території. Під час деокупації територій центри комплектування повертаються на свої території зі своїми обліковими даними і починають чи продовжують працювати. Жоден територіальний центр не перейшов на сторону противника", - сказав Горбач.
Він додав, що так звана мобілізація, яку окупанти проводять на тимчасово захоплених територіях, є незаконною. Втім, за його словами, з громадянами, які були таким чином "мобілізовані" і потрапили в полон до українських військових, працюють уже правоохоронні органи. Вирішувати ці питання не є компетенцією Збройних Сил України.
Стосовно повідомлень про те, що російська федерація проводить приховану мобілізацію серед своїх громадян, Горбач зазначив, що зараз дійсно є багато чуток про це, але, за його словами, провести приховану мобілізацію в країні при нинішніх IT-технологіях практично неможливо.
"Якби вона дійсно почалася в російській федерації, за допомогою наших розвідувальних органів, небайдужих громадян, ми про це знали б на другий день. Зараз немає таких підтверджень. Так, вона дійсно проводиться в "ДНР", "ЛНР". Ми бачимо, що в полон потрапляють військовослужбовці їхні, але те, що оголошена мобілізація в рф, поки таких підтверджень немає. Можу сказати, що вона не почнеться завтра, все буде залежати від обстановки на фронті", - додав Горбач.
Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого Указом президента в країні у зв'язку з військовою агресією російської федерації оголошено мобілізацію. Мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набуття чинності цього Указу. Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних Сил України Роман Горбач повідомив, що, залежно від ситуації, мобілізація може бути продовжена після 24 травня.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк