Енергоефективність у промисловості - 2024: підсумки року, перспективи і перепони
Організатор: ТОВ «Офіс сталих рішень».
Учасники: Ганна Замазєєва - голова Держенергоефективності України; Грегор Брьомлінг - директор проєкту «Просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність в Україні» (онлайн); Людмила Циганок - президентка Асоціації професіоналів довкілля, гендиректорка «Офісу сталих рішень»; Сергій Поровський - головний експерт з фінансування та політики енергоефективності Проєкту UNIDO/GEF UKR, голова комітету енергоефективності PAEW; Тамара Буренко - депутатка Ірпінської міськради, голова комітету екологізації громад PAEW; представник Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH; Олександр Новицький - енергоаудитор, експерт з технічного обстеження будівель, кандидат технічних наук, завідувач кафедри будівництва та експлуатації будівель, доріг і транспортних споруд СНАУ.
Питання до обговорення:
- З якими труднощами енерготрансформації зіштовхнулися підприємства у 2024 році?
- Як можна збільшувати потенціал енергоефективності економіки в найближчі роки?
- Коли податки на викиди стимулюють модернізацію підприємств?
- Вплив війни на сферу енергозбереження.
- Які інструменти створено для навчання та розвитку спеціалістів з енергоефективності в умовах кадрової кризи?
Коротко. Енергоефективність у промисловості та АПК є головним інструментом декарбонізації, посилення енергетичної стійкості та зеленого переходу України. Учасники заходу розкажуть про те, що вдалося зробити у сфері енергоефективності у 2024 році та зосередяться на основних завданнях на наступний рік.
Довідково. Захід проводиться Асоціацією професіоналів довкілля (PAEW) спільно з Держенергоефективності та за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні».
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: v.skrypnyk@ukraine-oss.com, тел: +380686024233 (Вікторія Скрипник).
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Експерти розробили навчальні матеріали для підвищення кваліфікації спеціалістів у сфері енергоефективності у промисловості.
Презентація навчального курсу та посібника відбулася під час пресконференції в Укрінформі.
"Спільно з партнерами з Держенергоефективності, експертами, за підтримки GIZ ми створили спеціальні інструменти для підвищення кваліфікації", - сказала президентка Асоціації професіоналів довкілля, гендиректорка «Офісу сталих рішень» Людмила Циганок.
Йдеться про 12-модульний навчальний курс "Енергоефективність для кліматичного лідерства" та електронний посібник "Інструменти енергоефективності у промисловому та агропромисловому комплексі". У посібнику розкриваються принципи енергоефективності, термінологія, інструменти енергоаудиту, приділена увага адаптації технологій до українських реалій тощо.
"Маємо великий кадровий голод серед експертів, що можуть давати фахові поради щодо впровадження енергоефективних заходів", - наголосила голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва.
Своєю чергою Циганок повідомила, що за останні два роки кількість фахівців з енергоефективності зменшилась удесятеро: експерти або мобілізувалися, або виїхали, або змінили сферу діяльності. Тому на підприємствах, що хочуть впроваджувати енергоефективні заходи, за цю сферу часто відповідають працівники без спеціальної освіти.
Навчальний курс уже пройшов апробацію на практиці. За словами Циганок, заявки на навчання подали 420 підприємств. Навчання тривало три місяці, сертифікати про успішне завершення курсу отримали 150 підприємств.
Директор проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність в Україні» Грегор Брьомлінг зазначив, що проєкт має можливість надавати гранти підприємствам на впровадження енергоефективності. Програмою вже скористалися 25 підприємств.
Навчальний курс та посібник будуть доступні для використання на сайті Держенергоефективності.
Як повідомлялося, країни-донори фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) оголосили про надання грантової підтримки у розмірі 32 мільйони євро для реалізації проєктів в Україні.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк