Презентація фотовиставки «Ми вас шукаємо, ми вас чекаємо, не забуваємо»

Презентація фотовиставки «Ми вас шукаємо, ми вас чекаємо, не забуваємо»

Укрінформ
12 грудня, 11:00 - презентація фотовиставки «Ми вас шукаємо, ми вас чекаємо, не забуваємо».

Організатор: ГО «Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників АТО «Берегиня».

Учасники: Олена Сугак - мати зниклого безвісти воїна (2014 р.), модераторка; Лідія Місюренко  - мати полоненого волонтера (2014 р.); Оксана Ковальчук - дружина зниклого безвісти добровольця під час повномасштабного вторгнення; Галина Дзицюк - мати цивільного полоненого (2017 р.); Алла Макух - голова ГО «Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників  АТО «Берегиня».

Чому це важливо?

З 2014 року на території України триває міжнародний збройний конфлікт, розпочатий Російською Федерацією, внаслідок якого тисячі українських громадян зникли безвісти, захоплені в полон. З початком повномасштабного вторгнення кількість зниклих безвісти невпинно зростає.

Десятки тисяч сімей нічого не знають про долю своїх рідних. Їх немає ані серед живих, ані серед загиблих. У цій цілковитій невизначеності родини зниклих безвісти продовжують боротьбу не лише за своїх рідних, але й за всіх захисників, які потрапили в горнила війни, відстоюючи мирне майбутнє України.

Фотовиставка «Ми вас шукаємо, ми вас чекаємо, не забуваємо» присвячена родинам безвісти зниклих та полонених захисників України. Це експозиція про звитяжні історії боротьби українців, на повернення яких рідні чекають ще з 2014 року. Мета фотовиставки  - привернути увагу до проблем полонених, зниклих безвісти та політв’язнів. 

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Києві проходить фотовиставка, присвячена зниклим безвісти

У приміщенні Київського муніципального музичного академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва проходить виставка «Ми вас шукаємо, ми вас чекаємо, не забуваємо», присвячена родинам безвісти зниклих та полонених захисників, цивільних, волонтерів.

Про це повідомили учасниці ГО «Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників АТО «Берегиня» на брифінгу в Укрінформі.

«Війна зачепила майже кожну родину в Україні у той чи інший спосіб… Ми, учасниці ГО «Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників АТО «Берегиня», стали ініціаторами виставки фотографій полонених та зниклих безвісти, адже очікування рідними своїх героїв - це дуже болюча тема». - зазначила голова організації Алла Макух.

За її словами, на виставці також представлені вироби родин зниклих безвісти і полонених, які можна буде придбати. Кошти від продажу підуть на купівлю новорічних та різдвяних подарунків для дітей зниклих безвісти.

Водночас учасниці брифінгу наголосили на важливості посилення уваги держави у питаннях соціальних гарантій, виплат для полонених добровольців, цивільних, волонтерів, а також родинам зниклих безвісти. Вони також заявили про важливість тиску на Росію щодо проведення обмінів.

Мати зниклого безвісти волонтера Лідія Місюренко наголосила на проблемах родин, члени сім’ї яких зникли безвісти чи перебувають у полоні з 2014 року. Жінка розповіла, що її син-волонтер та його товариш понад 10 років перебувають у російському полоні, чому є свідки. Проте в Україні вони вважаються безвісти зниклими, оскільки російський омбудсмен Тетяна Москалькова не підтверджує їх перебування на території Росії. Водночас їхні сім’ї «не мають жодних пільг, жодних виплат», заявила Місюренко.

Галина Дзицюк, син якої Віктор у 2017 році став заручником окупантів, був засуджений у РФ за політичними статтями на 16 років і утримується у Макіївській колонії, наголосила на важливості визволення цивільних полонених.

Своєю чергою дружина зниклого безвісти під час повномасштабного вторгнення добровольця Оксана Ковальчук зауважила, що бійці Української добровольчої армії «досі не мають ніяких статусів, соціальних гарантій». УДА може брати участь у бойових діях, проте не гарантує добровольцям грошове забезпечення та розслідування факту зникнення. Ковальчук висловила сподівання, що держава та відповідні органи звернуть увагу на цю ситуацію.

Як повідомлялося, раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що російський омбудсмен Тетяна Москалькова опублікувала списки полонених, яких нібито «не хоче» забирати Україна. В опублікованому Москальковою списку 630 осіб.

28 листопада уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець висловив припущення, що заява російської сторони про підготовку до ймовірного обміну 630 військовополонених може бути частиною інформаційно-психологічної операції.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-