Громадянська освіта для ветеранів

Громадянська освіта для ветеранів

Укрінформ
11 грудня, 13:30 - круглий стіл на тему: “Громадянська освіта для ветеранів як активних учасників суспільно-політичних процесів в Україні”.

Організатор: Центр Разумкова.

Учасники: Юрій Якименко - президент Центру Разумкова; Михайло Міщенко - заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова; Галина Зеленько - завідувачка відділу політичних інститутів і процесів Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України.

Модератор: Микола Сунгуровський - директор воєнних програм Центру Разумкова.

Питання до обговорення:

  • Актуальність питання громадянської освіти ветеранів.

  • Проблеми інтеграції у мирне життя та політичний простір України: досвід 2014-2021 рр.

  • Особливості запиту на громадянську освіту серед ветеранів.

  • Можливі засоби громадянської освіти та їх роль у патріотичному вихованні населення.

Коротко. Проєкт “Громадянська освіта для ветеранів як активних учасників суспільно-політичних процесів в Україні” має на меті актуалізацію зазначеної теми в суспільному дискурсі та ініціювання її публічного обговорення із залученням зацікавлених сторін. Таке обговорення покликане започаткувати пошук ефективних механізмів інтеграції в мирне життя значної кількості представників ветеранської спільноти, а також сприяти посиленню демократичної стійкості України.

У заході планують узяти участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, об’єднань ветеранів, установ, організацій та міжнародних проєктів, які займаються питаннями громадянської освіти в Україні.

Довідково. Проєкт реалізується Центром Разумкова за підтримки Представництва Фонду Ганнса Зайделя в Україні.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У військових є великі шанси потрапити в політику та владу, але це потребує підготовки - експерти

Маючи найвищий рівень суспільної довіри, в українських військових є високі шанси потрапити в політику та владу, але це потребуватиме відповідної підготовки.

Про це йшлося під час круглого столу в Укрінформі на тему: “Громадянська освіта для ветеранів як активних учасників суспільно-політичних процесів в Україні”.

Як нагадав президент Центру Разумкова Юрій Якименко, усі соціологічні опитування показують найвищий рівень суспільної довіри саме у Збройних Сил, відповідно люди хочуть бачити військових у владі.

«ЗСУ тривалий час мають найвищий рівень суспільної довіри. Понад 90% громадян довіряють військовим та іншим структурам сектору безпеки та оборони. Це є найвищі рейтинги суспільної довіри. Ці рейтинги конвертуються в довіру до конкретних військовослужбовців, які зараз служать і будуть ветеранами. Ці люди є носіями суспільної довіри й з якими пов’язані політичні очікування. Люди хочуть бачити у владі тих, хто захищає Україну», - зазначив Якименко.

На думку генерального директора Центру Разумкова Павла Пинзеника, слід вибудувати спеціальну систему громадянської політичної освіти для військових ветеранів.

«Вся система громадянської політичної освіти військових ветеранів має дати відповіді на запитання – для чого військовий йде в політику, який інструментарій має використовувати, які навички для цього треба мати, які вміння стануть у нагоді, які способи комунікації та управління використовувати, чому слід навчитися та яких цілей досягати. І відповіді на ці питання є важливіші, ніж, скажімо, знання законодавства, регламентів і правил», - вважає Пинзеник.

Водночас, він зауважив, що набуваючи статусу політика, військові ризикують втратити високий рівень суспільної довіри, тому в системі політичної освіти для них важливою складовою має бути психологічна адаптація.

«Допоки людина була у статусі військового, вона апріорно заслуговувала на високу довіру. Змінивши статус військового на політичного діяча, людина за умовчанням повинна щоразу доводити, що вона заслуговує на цю довіру. Ця психологічна адаптація є надзвичайно важливою складовою з самого початку політичної освіти й процесу підготовки до входження у політичні процеси», - наголосив Пинзеник.

Тим часом, паразитуючи на ветеранській тематиці, військових можуть використати ділки від політики, застерегла Галина Зеленько, завідувачка відділу політичних інститутів і процесів Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України.

«Законодавство забороняє створення політичних партій під час дії воєнного стану. Коли бойові дії закінчаться, ветерани, які прийдуть з фронту, просто не встигнуть створити свої політичні сили. І ті люди, які зараз найбільше котируються у суспільстві, матимуть попит серед нинішніх політичних партій. Є загроза того, що ветеранами просто скористаються ділки від політики, які будуть вибудовувати свої виборчі кампанії саме на тому, що вони, мовляв, представляють ветеранів», - зазначила Зеленько.

Усі ці ризики, а також цінності та переконання військових ветеранів мають врахувати освітні програми з досвідченими викладачами, вважає керівник експертної групи з фахової передвищої освіти Директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти та науки України Ігор Балуба.

«В освітніх програмах для військових ветеранів мають працювати добре підготовлені люди. Цільова аудиторія ветеранів – це люди зі сформованими й перевіреними цінностями та переконаннями. Відповідно в освітні програми має бути привнесено й масштабовано ці цінності», - наголосив Балуба.

Проєкт “Громадянська освіта для ветеранів як активних учасників суспільно-політичних процесів в Україні” має на меті започаткувати пошук ефективних механізмів інтеграції в мирне життя значної кількості представників ветеранської спільноти, а також сприяти посиленню демократичної стійкості України.

Проєкт реалізується Центром Разумкова за підтримки Представництва Фонду Ганнса Зайделя в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство у справах ветеранів найближчим часом надасть роботодавцям методичні рекомендації щодо працевлаштування чи повернення ветерана на робоче місце.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-