На Полтавщині археологи знайшли колекцію предметів періоду скіфів та сарматів
Про це повідомляє Історико-культурний заповідник "Більськ" у Фейсбуці, передає Укрінформ.
"Експедиція заповідника «Більськ» на чолі з Костянтином Пеляшенком у 2023 році поставила за мету дослідити історичний період кінця скіфського часу та початку просування на територію України нових кочовиків – сарматів. І Котелевське городище в цьому випадку виявилось еталонною археологічною пам’яткою. Масштабні розкопки, здійснені у травні-червні 2023 р., дали дуже цікаву й важливу інформацію про сарматський період", - йдеться у повідомленні.
Дослідники отримали колекцію артефактів: залізні наконечники стріл, елементи одягу, господарські знаряддя, імпортний та місцевий посуд. Окрім того, археологам пощастило виявити знахідки більш пізніх періодів – доби Великого переселення народів та Нового часу.
Археологічна експедиція ІКЗ «Більськ», за участі студентів Української інженерно-педагогічної академії (м. Харків), провела дослідження оборонних споруд городища та житлового майданчика.
Як зазначається, Котелевське городище є однією із найважливіших пам’яток в межах Більського мікрорегіону. Городище викликає інтерес як своєю топографією, оскільки розташоване в заплавній частині річки Ворскла, так і культурними нашаруваннями.
Найдавніші сліди життя в межах укріпленої пам’ятки відносяться до пізнього бронзового віку – бондарихинської культури (ХІ-ІХ ст. до н.е.). Однак, найбільш вагомими в науковому сенсі є знахідки ІІІ – І ст. до н.е. Це – так званий «темний період». На цій території археологам майже невідомі археологічні пам’ятки, що датовані часом відразу після припинення існування столиці лісостепової Скіфії – Більського городища.
Як повідомляв Укрінформ, на території Більського городища археологи знайшли золоті прикраси для одягу та посуд, що датуються серединою 6 століття до нашої ери.
Фото: Історико-культурний заповідник "Більськ"