Син Кернеса звинувачує посадовців мерії в махінаціях та захопленні влади в Харкові
Його позицію оприлюднили на пресконференції в Києві адвокати, передає Укрінформ.
Адвокат Сергій Барбашин заявив, що 17 вересня 2020 року, коли Кернес уже перебував на лікуванні в Німеччині, одна з відповідальних за флеш-носій осіб продовжила дію сертифікату на онлайн-платформі податкової служби. І того ж дня було внесено зміни в декларацію міського голови. Особа, яка це зробила, заходила в акаунт мера під обома сертифікатами, наполягає представник Кирила Кернеса.
“Оскільки, відповідно до інформації сайту Державної податкової служби, о 15:52 хтось продовжив дію сертифікату, та інформація про те, що о 15:54 з новим сертифікатом 8800 (останні цифри номера - ред.) хтось зайшов в акаунт Геннадія Адольфовича, то це стовідсотково підтверджує, що хтось дистанційно продовжив дію сертифікату 6800 з IP-адреси комунального підприємства Харківської міської ради “Міський інформаційний центр”. Тобто особа, яка мала цю флешку (носій з підписом), перебувала в Харкові, а Геннадій Адольфович - уже майже добу в Німеччині у критичному стані», — сказав адвокат.
За інформацією адвоката Маргарити Немченко, з 14 вересня 2020 року мер Харкова міг відповідати на запитання лише морганням очей, в нього не працювали кінцівки, і надалі стан лише погіршувався.
«Він уже був у сопорі, тобто передкомі», - стверджують представники Кирила Кернеса.
Вони також зауважують, що у медичній документації німецької клініки “Шаріте” Кернес записаний під псевдонімом Just Adam, що, на думку адвокатів, мало ускладнити отримання інформації про реальний стан міського голови.
Електронний підпис, дію якого продовжили 17 вересня, згодом використали для підписання подання мера з кандидатурою Ігоря Терехова на посаду секретаря міської ради, кажуть адвокати.
Агентство звернулося до пресслужби міського голови Ігоря Терехова за коментарем, його обіцяли надати, однак після п’яти днів очікування жодної відповіді речники не надали.
Як повідомляв Укрінформ, 9 грудня 2020 року на першій сесії Харківської міськради нового скликання Геннадій Кернес був відсутній за станом здоров’я і присяги не складав. Голова тервиборчкому Ольга Мозгова заявила, що, оскільки Кернес обраний міським головою не вперше та вже складав присягу 24 листопада 2010 року, він автоматично набуває повноважень Харківського міського голови.
За словами Мозгової, мерія отримала листа з електронним підписом Кернеса, в якому він запропонував кандидатуру ексзаступника Ігоря Терехова на посаду секретаря міськради. Головуючий на цій сесії Олександр Новак підтвердив, що в листі вказана кандидатура Терехова та що електронний підпис Кернеса перевірений і визнаний дійсним. Депутати таємним голосуванням обрали Терехова секретарем.
За офіційною інформацією міськради, в ніч проти 17 грудня 2020 року Кернес помер у берлінській клініці «Шаріте» від ускладнень, пов'язаних із пораненням у 2014 році, які загострилися на тлі перенесеного коронавірусу. 23 грудня Кернеса поховали у Харкові. На його могилі датою смерті вказане 16 грудня.
Згодом четверо депутатів Харківської міськради в судовому позові вимагали визнати протиправним та скасувати рішення про обрання Ігоря Терехова секретарем. Вони наполягали, що Геннадій Кернес повноважень Харківського міського голови не набув, адже не склав присягу, тому не мав права та законних підстав надавати пропозицію щодо обрання секретаря. Окружний адмінсуд депутатам відмовив.
11 січня 2021 року стало відомо, що за заявою депутатки міськради від "Слуги народу" Аліни Мустафаєвої відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 367 (службова недбалість). Наступного дня пресслужба міської ради заявила, що всі заяви та чутки про підроблення електронного підпису Кернеса є спробою дискредитувати владу Харкова.
Фото: Фейсбук