Забруднення Сейму та Десни: пляма може досягти Київщини орієнтовно за чотири дні
Про це в Укрінформі під час пресконференції щодо ситуації з якістю води у річках Сейм та Десна розповів заступник голови Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак.
«Крім основних фізико-хімічних показників, які ми вимірюємо щоденно, раз на три дні Держводагентство перевіряє воду на пріоритетні показники, як ми їх називаємо, 45+ показників. За результатами вимірювання пріоритетних забруднюючих речовин у пробах води із Сейму та Десни перевищення екологічних нормативів за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено», - наголосив Гопчак.
Він висловив сподівання, що коли пляма забруднення досягне Київщини, що прогнозується орієнтовно за 4 дні, концентрація органічних речовин у воді ще зменшиться.
«Про це вже сьогодні свідчить вміст кисню і зміна показника хімічного споживання кисню у відібраних нами пробах води. І я вважаю, що «Київводоканал» готовий до цієї ситуації», - додав Гопчак.
Своєю чергою генеральний директор ПрАТ "Київводоканал" Олег Лисюк запевнив, що підприємство має всі засоби боротьби з органічними забрудненнями води, за допомогою яких і раніше виконувало всі очисні процедури.
«Ми бачимо, що це органічне забруднення, а з органікою ми дуже ефективно боремося за допомогою реагентів, які у нас є на підприємстві. Це хлор та гідроксид алюмінію. Це ефективні коагулянти, які забирають каламутність, покращують кольоровість води, а також очищають воду. Єдине, чого у нас не було, це засобів для боротьби із запахом. Ми проконсультувалися з колегами у Берліні та Гамбурзі, з якими ми співпрацюємо в рамках міжнародного співробітництва, і прийняли рішення використати для боротьби із неприємним запахом активоване вугілля», - сказав Лисюк.
Завдяки допомозі партнерів з ЮНІСЕФ «Київводоканал» буде забезпечений активованим вугіллям у повному обсязі для проведення доочищення питної води.
Як повідомлялося, наявні у "Київводоканалу" абсорбенти зможуть повністю прибрати забруднюючу органічну речовину, що рухається водами Десни до Київської області. Вода для киян буде поступати та, яка відповідає санітарним нормам.
Перше фото: Суспільне Чернігів