На Чернігівщині й надалі погіршується якість води у річці Сейм - Міндовкілля

На Чернігівщині й надалі погіршується якість води у річці Сейм - Міндовкілля

Укрінформ
У Чернігівській області спостерігається погіршення якості води у річці Сейм в районах населених пунктів Батурин і Долинське, на Київщині у Десні - переміщення забруднення не фіксується.

Як передає Укрінформ, про це Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомило у Телеграмі щодо актуальної інформації на річках Сейм та Десна.

“26 вересня переміщення забруднення у Київській області не фіксується. Якість води на річці Десна у місцях водозаборів Києва та Броварів у межах норми. Спостерігається стабілізація ситуації у нижній течії річки Десна, показники якості води коливаються та перебувають на рівні значень попередньої доби. Розчинений кисень у воді всіх відібраних проб знаходиться в межах норми. Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. Загибелі риби не виявлено. По азоту амонійному, нітритах та хлоридах перевищень не зафіксовано”, - йдеться у повідомленні.

У річці Сейм на території Сумської області - спостерігається покращення показників якості води біля с. Чумакове. Показник хімічного споживання кисню знизився у всіх пунктах спостережень: у пункті с. Чумакове знизився до нормативних значень з 43,2 до 28,4 мг на дециметр кубічний при нормі 30 мг на дециметр кубічний, у с. Мутин та с. Озаричі з 54,4 та 78,6 до 40,6 та 69,4 мг на дециметр кубічний.

Забруднення, яке фіксується на ділянці с. Мутин – с. Озаричі стало менш концентрованим. Розчинений кисень підвищився та у пункті с. Чумакове досягнув норми не менше 4 мг на дециметр кубічний і становить 6,02 мг на дециметр кубічний, у пунктах с. Мутин та с. Озаричі перебуває в межах значень 0,5-2,56 мг на дециметр кубічний, що нижче норми.

На Чернігівщині спостерігається погіршення якості води у річці Сейм. У Батурині зафіксоване перевищення по хімічному споживанню кисню у 3,2 раза. У пункті Долинське – цей показник підвищився з 71 до 81 міліграм на дециметр кубічний, що перевищує норму у 2,7 раза. Розчинений кисень у місті Батурин та селі Долинське становить 0,35 та 0,58 мг на дециметр кубічний. По азоту амонійному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень не виявлено.

Читайте також: Повторне забруднення рухається по руслу річки Сейм - Міндовкілля

Результати вимірювань проб води р.Десна на Чернігівщині свідчать, що розчинений кисень - у межах норми, знизився лише на ділянці річки у с. Велике Устя і становить 2,51 мг на дециметр кубічний. Фіксується перевищення хімічного споживання кисню, яке становить 38-50 мг на дециметр кубічний на ділянці с. Велике Устя - с. Максаки. Вміст азоту амонійного, нітритів, фосфатів та хлоридів не перевищує нормативні значення.

За результатами вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин проб води річок Сейм та Десна у Сумській та Чернігівській областях, перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено.

Як повідомляв Укрінформ, начальник Чернігівської обласної військової адміністації В'ячеслав Чаус зазначив, що у річці Сейм спостерігається нова зона забруднення, однак вона не несе такої загрози, як попередня.

Фото: Суспільне Суми

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-