ВООЗ і МОЗ підтримали законопроект про нове маркування сигарет
«Метою законопроекту є забезпечення високого рівня захисту здоров'я людини, особливо молоді, а також для виконання зобов'язань України відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ). МОЗ України зазначає, що завдяки ухваленим в останні роки законодавчим заходам, поширеність куріння серед населення України віком 12 років і старше, за даними Державної служби статистики, протягом 2008-2014 років скоротилася з 25,6% до 20,9%, тобто на 4,7 відсоткових пункти або на 18%. Для подальшого зменшення поширеності куріння в Україні потрібно використовувати позитивний досвід інших країн, в першу чергу країн ЄС», - йдеться у листі МОЗ.
«Зазначений законопроект № 2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» враховує визнані практики з контролю над тютюном, що засновані на наукових фактах які свідчать про зменшення поширеності куріння. Запропоновані заходи є частиною Директиви Європейського Союзу 2014/40/ЄС, яка була затверджена у квітні 2014 року шляхом консенсусного рішення в контролі над тютюном 28-ма країнами ЄС після 5 років консультацій та дебатів. Запропоновані нові заходи є важливими інструментами зменшення негативного впливу тютюну, особливо на молодих людей та дітей, та є частиною Рамкової конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну та її керівних принципів. Ми повністю підтримуємо представлений народними депутатами України законопроект та готові підтримати їх на шляху імплементації», - наголосила ВООЗ у своєму листі.
Законопроектом №2820 запроваджуються нові вимоги до маркування упаковки тютюнових виробів, регулювання добавок та інгредієнтів, які додаються до тютюнових виробів, курильних сумішей та електронних сигарет, а також заборона реклами тютюну в інтернеті. Після ухвалення законопроекту розмір попереджень збільшиться з 50 до 65%, вони мають бути розташовані у верхній половині пачки і матимуть малюнки з обох сторін. Також планується проводитись регулярна ротація цих графічних попереджень.
Документ також підтримала Коаліція «За вільну від тютюнового диму Україну» (об’єднує близько 50 організацій), ініціатива «Реанімаційний пакет реформ» (РПР); Smoke Free Partnership (коаліція з понад 25 європейських організацій). Ініціаторами законопроекту виступили експерти Центру контролю над тютюном, ГО «Життя».