У Варшаві вітають ініціативу Києва з примирення
Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу заявив польський політик, заступник голови комісії Сейму у закордонних справах, депутат опозиційної партії "Громадянська платфома" (РО) Роберт Тишкевич.
"Ідея спільно подивитися на події складного минулого заслуговує на високу оцінку і підтримку. Натомість, чи це буде можливим з політичної точки зору – треба почекати на реакцію парламентської більшості у цій справі", - заявив Тишкевич.
Він зауважив, що ця ініціатива українців заслуговує на відповідь з польського боку.
Польський політик зазначив, що він особисто підтримує ідею встановлення спільного польсько-українського дня пам’яті, але вирішальне слово буде за політиками правлячої партії "Право і Справедливість" (PiS).
"Парламенти могли б прийняти спільне звернення, але питання є в опрацюванні деталей, підготовці спільного тексту. Утім, сам факт переговорів над спільною позицією був би нагодою для подолання бар’єрів і стереотипів у взаємних відносинах", - констатував Тишкевич.
Як повідомлялося, у відкритому зверненні до керівництва польської держави представники української еліти закликають не допустити до "будь-якої незваженої політичної декларації, схвалення якої не вгамує біль, а лише дозволить нашим спільним ворогам використати це проти Польщі та України".
Напередодні меморіальних днів, що розпочнуться в липні в Україні і Польщі, з українського боку прозвучав заклик повернутися до "традиції спільних парламентських відозв, які не розділятимуть, а об'єднуватимуть нас у покаянні і прощенні".
"Керуючись духом братерства, закликаємо разом встановити спільний День пам'яті за жертвами нашого минулого і віри у неповторення зла", - йдеться у зверненні.
Лист підписали, зокрема, екс-президенти Леонід Кравчук і Віктор Ющенко, владики УГКЦ і УПЦ (КП) Святослав Шевчук і Філарет, а також В’ячеслав Брюховецький, Дмитро Павличко, Мирослав Попович, Ігор Юхновський.