У БПП кажуть, що опозиція робить із абонплати за газ "вселенську зраду"
Про це вона заявила під час засідання Погоджувальної ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«По-перше, - для абсолютної більшості споживачів ціни на газ впадуть, зменшаться. Я говорю про спільні витрати на два рахунки - за спожитий газ і абонплату. Якщо у вас є газова плита, газова колонка і ви використовуєте газ для опалення, ваш спільний рахунок знизиться в середньому на 4%. Звертаю вашу увагу, що в країні таких споживачів більше 54%. Друге, - якщо у вас є газова плита і газова колонка, як, наприклад, в багатьох будинках на Львівщині, то загальний рахунок за спожитий газ і за абонплату не зміниться - не буде меншим, але і не зросте. Таких споживачів в нашій країні 31%», - сказала Луценко.
Вона додала, що тільки у споживачів, які мають газову плиту і лічильники G1-6 - спільні витрати на газ та абонплату піднімуться в середньому на 50 гривень.
«Таким споживачам, а таких у нас 4%, для компенсації такого підвищення Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) готує зниження на цю ж суму вартості комунальних послуг в цілому. Я так детально зупинилась на цьому для того, щоб показати всю спекулятивність істерики опозиції, яка перетворює робоче питання у вселенську зраду», - додала народний депутат.
Крім того, Луценко зауважила, що для введення абонплати за газопостачання є ще і політична мотивація.
«По-перше, комісія виконує закон України про ринок природного газу, який ми разом приймали на пленарному засіданні, підписаний і введений в дію. Друга причина - у запровадженні європейських правил, адже розділення плати на газ і абонплату є загальноєвропейською практикою. Нагадую, ми приєдналися до другого енергопакету і працюємо зараз над третім. Таку практику вже застосовують Франція, Іспанія, Італія, Чехія, Швеція, Угорщина та інші країни», - пояснила Луценко.
Народний депутат підкреслила, що рішення про розподіл плати на газ і абонплату значно покращує наші шанси у Стокгольмському міжнародному арбітражі.
«Нагадую, там зараз розглядаються два судові процеси - перший: "за газ плати, або бери" і питання стоїть про 50 мільярдів доларів, друге питання - питання тарифу на транзит через українську газотранспортну систему. По другому питанню, власне по транзиту, ми маємо можливість відсудити у «Газпрому» від 12 до 20 мільярдів доларів. Це дуже суттєве питання», - підсумувала Луценко.